Počasí

Dopřejte svému pejskovi pohodlí. Pelíšky na gugugaga.cz
Chytrý kočárek pro výlet se psem

Všechny výlety > Praha

Prokopským údolím

Upozornění: Při výletech dodržujte, prosím, veškerá omezení ohledně pohybu psů v dané lokalitě a respektujte příslušné zákony a vyhlášky. Redakce nenese zodpovědnost za případné škody vzniklé v souvislosti s návštěvou míst doporučovaných tímto webem. Děkujeme za pochopení.

Hodnocení:
(4x hodnoceno)
Kraj: Praha
Vhodné období: Jaro
Léto
Podzim
Zima
Terén: Rovina
Mírné stoupání
Kamenná cesta
Pěšina
Lesní cesta
Polní cesta
Délka trasy: Vycházka (do 5 km)
Orientační mapa výletu:

Popis: Prokopským údolím v Praze vede nespočet cest, zkratek, pěšinek a úzkých asfaltek,proto je začátek a konec trasy označen jen orientačně,vybrala jsem ŽST kvůli dostupnosti. My jsme však nechali v jednom místě auto,údolí prokřižovali a vrátili se zpět. Je zde možnos několika občerstvení, teče tudy potok,takže i pejsek se osvěží. Cesta vede buď dnem údolí, z té horní se však skýtají nádherné výhledy ať už na Prahu, tak dolů do "kaňonu". Údolí mě okouzlilo, vůbec jsem netušila, jak nádherný kus země lze najít uprostřed velkoměsta.
Rady:Protože jde pořád o městskou lokalitu,doporučuji procházku ve všední den a to nejlépe dopoledne, o víkendu zde splynete s davem :-)
Zajímavosti:Velkým překvapením je nádherné jezírko vklíněné mezi skály (viz.foto), k němuž vede jen velmi nenápadná cesta,kterou lehce přehlédnete....doporučuji předem najít na mapě,stojí opravdu za to...
Občerstvení v okolí:
Veterináři v okolí:
Ubytování v okolí:
Autor:Eva Podobová

Komentáře


Pavla: Od metra k metru
31.10.2015 - 20:02:30

Dnes jsme šli ze zastávky metra B Jinonice po žluté Prokopským údolím až do Hlubočep, kde jsme se vydali do kopce na Děvín a pak přes louky směrem na Radlice k zastávce metra B Radlická. Krásná procházka na necelých 10 km. V Prokopském údolí je nádherné Prokopské jezírko a malá ohrada s ovečkami a kozami. Určitě půjdu znovu :)


Přidat komentář

Následující 3 pole nevyplňujte, slouží proti nevyžádané poště.

Odsud již můžete vše vyplnit.

Přezdívka:


Váš e-mail (nebude zveřejněn, slouží pro případnou komunikaci):


Předmět:


Text:


Kontrolní otázka:

Kolik je jedna plus jedna? (zapište číslicí)