Počasí

Dopřejte svému pejskovi pohodlí. Pelíšky na gugugaga.cz
Chytrý kočárek pro výlet se psem

Všechny výlety > Zlínský kraj

Rozhledna Bražiska - Jarcová

Upozornění: Při výletech dodržujte, prosím, veškerá omezení ohledně pohybu psů v dané lokalitě a respektujte příslušné zákony a vyhlášky. Redakce nenese zodpovědnost za případné škody vzniklé v souvislosti s návštěvou míst doporučovaných tímto webem. Děkujeme za pochopení.

Hodnocení:
(2x hodnoceno)
Kraj: Zlínský kraj
Vhodné období: Jaro
Léto
Podzim
Terén: Rovina
Kopce
Prudké stoupání
Kamenná cesta
Lesní cesta
Délka trasy: Vycházka (do 5 km)
Orientační mapa výletu:

Popis: Začátek trasy je situován - vlakové nádraží Valašské Meziříčí. Můžete však se dostat autobusem do obce Jarcová, nebo tak jít pěšky směrem přes park Abacie, most před obcí Poličná, kde pak zabočíte do prava a půjdete okolo fotbalového hřiště. Pak půjdete okolo řeky Bečvy "pod bražiskami" směrem Jarcová. V obci Jarcová se vydáte do kopce po asfaltové cestě a máte na výběr spolehlivější trasa je zabočit do prava a držet se stále cesty, která bude stoupat a otáčet se směrem k vrcholu, kde je rozhledna. Pro dobrodružné typy turistů je možnost na rozcestí vydat se rovně lesem, kde však je prudké stoupání - v Zimě neprůchozí, ale také vyjdete u rozhledny.
Rady:Psíkovi vzít vodu, během cesty je možné pouze v obci Jarcová řeka Bečva. Na vrcholu rozhledny je občerstvení, ale ne vždy otevřené.
Zajímavosti:Celou cestu se Vám naskytne - pokud je hezké počasí nádherný výhled do údolí Vsetínské Bečvy, Vsetínské vrchy, Beskydy, a další.
Občerstvení v okolí:
Veterináři v okolí:
Ubytování v okolí:
Autor:Lenka

Komentáře


Liborse
29.05.2012 - 22:32:03

Ten pejsek na poslední fotce je opravdu krásný. :-)


Kubíno: Leden 2020
10.01.2020 - 19:14:32

Rozhledna už od roku 2018 nestojí, zbyla z ní jen základní deska a vedle pohozené některé části. Tím pádem nepočítejte ani s občerstvením. Rozhled z pahorku kvůli stromům není žádná sláva, lepší je po cestě k ní, nicméně i tak má výlet až k bývalé rozhledně své kouzlo. Možná doporučuji nejít kolem řeky, ale v Poličné jít rovnou po silnici po červené. Určitě pokud je mokro. A dejte pozor na odbočku k samotné rozhledně, je schovaná v zatáčce. Doporučuji nastudovat si cestu na mapy.cz.


Přidat komentář

Následující 3 pole nevyplňujte, slouží proti nevyžádané poště.

Odsud již můžete vše vyplnit.

Přezdívka:


Váš e-mail (nebude zveřejněn, slouží pro případnou komunikaci):


Předmět:


Text:


Kontrolní otázka:

Kolik je jedna plus jedna? (zapište číslicí)