Počasí

Dopřejte svému pejskovi pohodlí. Pelíšky na gugugaga.cz
Chytrý kočárek pro výlet se psem

Všechny výlety > Zlínský kraj

Radhošť - Radegast

Upozornění: Při výletech dodržujte, prosím, veškerá omezení ohledně pohybu psů v dané lokalitě a respektujte příslušné zákony a vyhlášky. Redakce nenese zodpovědnost za případné škody vzniklé v souvislosti s návštěvou míst doporučovaných tímto webem. Děkujeme za pochopení.

Hodnocení:
(8x hodnoceno)
Kraj: Zlínský kraj
Vhodné období: Jaro
Léto
Podzim
Zima
Terén: Kopce
Prudké stoupání
Mírné stoupání
Kamenná cesta
Lesní cesta
Polní cesta
Délka trasy: Celodenní výlet (do 20 km)
Orientační mapa výletu:

Popis: Výchozí bod -nádraží ČD Rožnov pod Radhošťem. Vydáte se směrem k hotelu Eroplán, odkud odbočíte na turistickou trasu, směr Radhošť. Po té půjdete po hřebeni na Pustevny a tam je možné autobusem se vrátit zpět do Rožnova pod Radhoštěm.
Rady:Pevná obuv, teplé oblečení - na hřebeni bývá větrno.
Zajímavosti:V Rožnově je tip návštěvy skanzenu v dřevěném městečku - psi povoleni. Na vrcholu Radhoště je kaple Cyrila a Metoděje. Cestou na Pustevny potkáte sochu pohanského boha Radegasta, odkud je to již kousek do turistického centra Pustevny - Jurkovičovy stavby atd.
Občerstvení v okolí:
Veterináři v okolí:
Ubytování v okolí:
Autor:Lenka

Komentáře


Jana: dotaz
03.08.2012 - 09:53:26

Chtěla jsme se zeptat jestli ze za pejska taky platí v Rožnově a ještě jestli víte tak přibližně kolik. A jestli musí mít náhubek děkuji moc :)


Vyletsepsem.cz: Re: dotaz
26.08.2012 - 20:32:24

Bohužel to osobně nevíme, ale poslali jsme e-mail autorce výletu se žádostí o případnou odpověď.


Lenka Maňáková: Placení
27.08.2012 - 10:23:04

Dobrý den, jen přesně nevím co máte na mysli placení v Rožnově? Jestli registraci psa na MÚ či pochod na Pustevny? Vím,že je možné mít psa na lanovce, ale sama jsem to nepraktikovala. Tady je of. web Rožnova pod radhoštěm http://www.roznov.cz/navigace/mestsky-urad-23 třeba tam najdete, co potřebujete.


Lenka: Radhošť
31.12.2014 - 21:00:36

Na Radhošť se dá dojít nebo pohodlněji dojet z Prostřední Bečvy (nahoru jezdí i autobus přímo z rozcestí uprostřed obce asi 1x za hodinu (my tam byli v červnu 2014). Zpátky je to pěkná procházka asi na 1,5 hodiny. Ještě je možno se jít na přehradu na Horní Bečvě vykoupat, v létě je dovoleno i se psem, aby se taky osvěžili, vstupné se neplatí.


L: Radhošť
26.12.2016 - 22:46:31

Pes na lanovku může, musíte ho však udržet v náručí, takže jen odolné povahy :) V pohodě jsem to zvládla s 15kilovým, za mnou jel chlap s vlčákem.. Jen mě teda děsila představa, že pes začne panikařit.
Kousek před kaplí je hospůdka, člověk tam přijde v zimě už celkem dost promrzlý a dovnitř ani nejde, protože se tam nesmí se psem ani do chodby.


Neznámý přispěvatel
22.01.2019 - 11:59:01


Přidat komentář

Následující 3 pole nevyplňujte, slouží proti nevyžádané poště.

Odsud již můžete vše vyplnit.

Přezdívka:


Váš e-mail (nebude zveřejněn, slouží pro případnou komunikaci):


Předmět:


Text:


Kontrolní otázka:

Kolik je jedna plus jedna? (zapište číslicí)