Počasí

Dopřejte svému pejskovi pohodlí. Pelíšky na gugugaga.cz
Chytrý kočárek pro výlet se psem

Všechny výlety > Jihočeský kraj

Alpská vyhlídka

Upozornění: Při výletech dodržujte, prosím, veškerá omezení ohledně pohybu psů v dané lokalitě a respektujte příslušné zákony a vyhlášky. Redakce nenese zodpovědnost za případné škody vzniklé v souvislosti s návštěvou míst doporučovaných tímto webem. Děkujeme za pochopení.

Hodnocení:
(1x hodnoceno)
Kraj: Jihočeský kraj
Vhodné období: Léto
Podzim
Terén: Prudké stoupání
Pěšina
Lesní cesta
Délka trasy: Celodenní výlet (do 20 km)
Orientační mapa výletu:

Popis: Alpská vyhlídka se nachází severovýchodně od Borové Lady, nedaleko cesty do Lipky a kousek od Lipenské vodní nádrže. Na internetu psali, že z vyhlídky uvidíte i Alpy, my jsme měli dost ošklivé počasí, kdy pršelo, bylo zataženo a 8°, takže bohužel moc velký výhled se nám nenaskytl. I přesto, pokud si chcete udělat delší výlet, vřele doporučuji! Nejlepší je nechat auto například v Lipně nad Vltavou a odtud se vydat pěšky po zelené turistické značce. Dostanete se od vesničky Slupečná, kde pokračujete po zelené, kousek za vesnicí změníte trasu na modrou, která vede přímo k vyhlídce. To už je náročnější cesta, stále se stoupá, ale cesta vede lesem, pejsek může běhat volně kolem vás. Cesta je dlouhá asi 4 km. Nazpátek můžete zvolit stejnou trasu (nejprve po modré a poté po zelené), pokud se chcete projít více, můžete z vyhlídky pokračovat po žluté až do Lipna nad Vltavou, tato trasa bude asi kolem 5 km.
Rady:
Zajímavosti:
Občerstvení v okolí:
Veterináři v okolí:
Ubytování v okolí:
Autor:smajlin.ka

Komentáře


janny
04.07.2016 - 22:03:56

Na sumave jsou 2 Alpske vyhlidky. Jedna je na Bucine u hotelu Alpska vyhlidka. A druha jr 5km nad Lipnem u stezky v korunach. Po zlutem znaceni


datlomrak
02.05.2018 - 23:35:02

Procházka se dá podniknout taky z Frymburku, po žluté stezce. Je to cca 5km jedna cesta. Z prvu je strmá (jde se Křížovou cestou na Martu), ale pak to stoupání není tak hrozné. Jedna cesta zabrala i s přestávkama na pití, aby to pejsek zvládl asi 1,5hodiny. Jde se stále ve stínu, náš francouzský buldoček to zvládl levou zadní.


Přidat komentář

Následující 3 pole nevyplňujte, slouží proti nevyžádané poště.

Odsud již můžete vše vyplnit.

Přezdívka:


Váš e-mail (nebude zveřejněn, slouží pro případnou komunikaci):


Předmět:


Text:


Kontrolní otázka:

Kolik je jedna plus jedna? (zapište číslicí)