Počasí

Dopřejte svému pejskovi pohodlí. Pelíšky na gugugaga.cz
Chytrý kočárek pro výlet se psem

Všechny výlety > Ústecký kraj

Čedičové kopce nad Českou Kamenicí

Upozornění: Při výletech dodržujte, prosím, veškerá omezení ohledně pohybu psů v dané lokalitě a respektujte příslušné zákony a vyhlášky. Redakce nenese zodpovědnost za případné škody vzniklé v souvislosti s návštěvou míst doporučovaných tímto webem. Děkujeme za pochopení.

Hodnocení:
(1x hodnoceno)
Kraj: Ústecký kraj
Vhodné období: Léto
Podzim
Terén: Mírné stoupání
Pěšina
Lesní cesta
Délka trasy: Vycházka (do 5 km)
Orientační mapa výletu:

Popis: Kousek od města Česká Kamenice, kde také můžete nechat auto, se nachází nádherný přírodní úkaz. Pejska můžete mít celou dobu sebou, určitě si to spolu užijete. Můžete si užít příjemnou procházku, která vede cestičkou lesem, nevadí tedy ani slunné počasí. Jelikož se jedná o bod, ze kterého se můžete dívat do okolí, budete muset stoupat. Cestu najdete snadno, vede přímo z Kamenice, buď se můžete rozhodnout navštívit kopec nazvaný Jehla, pokud budete pokračovat dál po cestě a k tomuto vrcholku neuhnete, dostanete se k dalšímu vrcholu, Ponorce, kde je místními vytvořená příjemná vyhlídka. Zde si můžete na lavičce i odpočinout. Pro pejsky bych spíše volila tuto druhou možnost, protože je lépe přístupná, nemusíte se bát, že by vám někam spadl. Jehla je přeci jen strmější a hůř dostupná. I když třeba naše čubinka to zvládá, protože se jí snažíme učit překonávat různé druhy terénu.
Rady:Pokud se rozhodnete pro tento výlet, určitě si po cestě všimnete bílého písku, který odpadává z místních pískovců. Když se lépe podíváte, můžete mít štěstí a nalézt zde zvířátko mravkolev. My jsme si je "ulovili" a užívali jsme si pohled na jejich techniku lovu. Doporučuji!! Určitě to zaujme i vašeho pejska. Podívejte se na internet, jak je z jejich skrýše dostanete a máte vyhráno!
Zajímavosti:
Občerstvení v okolí:
Veterináři v okolí:
Ubytování v okolí:
Autor:smajlin.ka

Komentáře


Přidat komentář

Následující 3 pole nevyplňujte, slouží proti nevyžádané poště.

Odsud již můžete vše vyplnit.

Přezdívka:


Váš e-mail (nebude zveřejněn, slouží pro případnou komunikaci):


Předmět:


Text:


Kontrolní otázka:

Kolik je jedna plus jedna? (zapište číslicí)