Počasí

Dopřejte svému pejskovi pohodlí. Pelíšky na gugugaga.cz
Chytrý kočárek pro výlet se psem

Všechny výlety > Středočeský kraj

Svatojánské proudy - rozcestí Kolna

Upozornění: Při výletech dodržujte, prosím, veškerá omezení ohledně pohybu psů v dané lokalitě a respektujte příslušné zákony a vyhlášky. Redakce nenese zodpovědnost za případné škody vzniklé v souvislosti s návštěvou míst doporučovaných tímto webem. Děkujeme za pochopení.

Hodnocení:
(2x hodnoceno)
Kraj: Středočeský kraj
Vhodné období: Jaro
Léto
Terén: Prudké stoupání
Kamenná cesta
Lesní cesta
Délka trasy: 1.6 km (včetně návratu stejnou trasou zpět)
Orientační mapa výletu:

Popis: Oblast Slapské přehrady je poměrně známá, málokdo ale ví, že zde vedla první trasa vyznačená Klubem českých turistů (KČT). Trasa vedla ze Štěchovic až ke Svatojánským proudům, které ale byly v minulém století zaplaveny právě Slapskou přehradou. My jsme se rozhodli navštívit asi tu nejméně známou část - mezi Svatojánskými proudy a rozcestím Kolna. Jelikož proudy jsou již zatopeny, na trasu jsme se vydali od informační cedule č. 3, která se nachází v první ostré zatáčce směrem od Slapské přehrady. Ideální je dojet sem autem, zatáčka je poměrně nepřehledná, dávejte tedy pozor.

Trasu lze najít poměrně snadno, její značení bylo obnoveno v rámci 125. výročí této trasy. Vzhledem k malé návštěvnosti a rozmarům přírody je trasa v některých místech poměrně zarostlá, avšak průchozí. V jednom místě na začátku dejte pozor na díru po vyvráceném stromu. Zbytky původní trasy ale mají své kouzlo a návštěvu můžeme všem, kteří mají rádi zajímavá a zapomenutá místa a nevadí jim zhoršený terén.

Z rozcestí Kolna lze pokračovat různými směry, je zde nádherná příroda.
Rady:Vezměte pejskům vodu. Po cestě není možnost zakoupení občerstvení. Trasa je náročnější (kamenitá a místy zarostlá cesta). Psy, kteří rádi loví, nechte raději na vodítku.
Zajímavosti:Jedná se o část první vyznačené turistické trasy KČT (Svatojánské proudy - Štěchovice) z roku 1889.
Občerstvení v okolí:
Veterináři v okolí:
Ubytování v okolí:
Autor:Výletsepsem.cz

Komentáře


Přidat komentář

Následující 3 pole nevyplňujte, slouží proti nevyžádané poště.

Odsud již můžete vše vyplnit.

Přezdívka:


Váš e-mail (nebude zveřejněn, slouží pro případnou komunikaci):


Předmět:


Text:


Kontrolní otázka:

Kolik je jedna plus jedna? (zapište číslicí)