Počasí

Dopřejte svému pejskovi pohodlí. Pelíšky na gugugaga.cz
Chytrý kočárek pro výlet se psem

Všechny výlety > Praha

Údolím dutých hlav (Hrdlořezy-Vysočany)

Upozornění: Při výletech dodržujte, prosím, veškerá omezení ohledně pohybu psů v dané lokalitě a respektujte příslušné zákony a vyhlášky. Redakce nenese zodpovědnost za případné škody vzniklé v souvislosti s návštěvou míst doporučovaných tímto webem. Děkujeme za pochopení.

Hodnocení:
(11x hodnoceno)
Kraj: Praha
Vhodné období: Jaro
Léto
Podzim
Zima
Terén: Rovina
Mírné stoupání
Kamenná cesta
Silnice
Pěšina
Polní cesta
Délka trasy: 6.4 km
Orientační mapa výletu:

Popis: V případě příjemného, nepříliš slunného počasu (či naopak pokud chcete svého psa upéct do křupava) se dá začít na Třešňovce (zastávka Balkán) - jinak doporučuju dojet na zast. Pod Táborem a odsud po naučné stezce podél Rokytky. Celou cestu jdete podél vody, čili výlet ideální na horké letní dny, lze si ho zpestřit plaváním či projitím lesíka Smetanky. Výhodou je veliká variabilita - dá se jít jako okruh - po jedné straně řeky tam, v Hloubětíně otočit a pak po druhé zpět, případně lze zkrátit/navázat dalším výletem (například na Prosecké skály a Podvinní - http://www.vyletsepsem.cz/vylet-52 nebo ke Kyjským rybníkům - http://www.vyletsepsem.cz/vylet-30)
Rady:Pro ty, kdož se obávají, že 8 km je pro jejich nožičky nebo nožičky zvířátka moc, se dá výlet zkrátit na polovic - v polovině trasy lze nastoupit na MHD - Starý Hloubětín/Kbelská :)
Zajímavosti:Vzhledem k tomu, že trasa kopíruje naučnou stezku Prahy 9, ani váš intelekt, budete-li toho lačni, nebude zahálet. A pokud rádi běháte/sportujete, po cestě z Hloubětína do Vysočan vede krom stezky naučné také stezka sportovní, takže si můžete zaposilovat a hezky se protáhnout v přírodě.
Občerstvení v okolí:
Veterináři v okolí:
Ubytování v okolí:
Autor:Ředkvyčka Filipi

Komentáře


Přidat komentář

Následující 3 pole nevyplňujte, slouží proti nevyžádané poště.

Odsud již můžete vše vyplnit.

Přezdívka:


Váš e-mail (nebude zveřejněn, slouží pro případnou komunikaci):


Předmět:


Text:


Kontrolní otázka:

Kolik je jedna plus jedna? (zapište číslicí)