Počasí

Dopřejte svému pejskovi pohodlí. Pelíšky na gugugaga.cz
Chytrý kočárek pro výlet se psem

Všechny výlety > Praha

Prosecké skály a park Podvinní

Upozornění: Při výletech dodržujte, prosím, veškerá omezení ohledně pohybu psů v dané lokalitě a respektujte příslušné zákony a vyhlášky. Redakce nenese zodpovědnost za případné škody vzniklé v souvislosti s návštěvou míst doporučovaných tímto webem. Děkujeme za pochopení.

Hodnocení:
(3x hodnoceno)
Kraj: Praha
Vhodné období: Jaro
Léto
Podzim
Zima
Terén: Kopce
Mírné stoupání
Silnice
Pěšina
Lesní cesta
Délka trasy: 1.5 km
Orientační mapa výletu:

Popis: Pokud jste z Prahy, jistě vás zaujme tato procházka. Na výchozí bod se nejlépe dostanete autobusem (zastávka Madlina) či třeba ze zastávky metra C Střížkov. Od zastávky můžete jít ulicí Chrastavská a na druhé křižovatce odbočit doleva na Hejnickou ulici. Jakmile skončí domy, odbočte do parčíku, kde si na tabuli můžete přečíst o slavné operní pěvkyni Emě Destinnové, zde je ještě zakázán vstup do zeleně. Po této menší zastávce přejděte frekventovanější silnici jakoby na ulici Nad Kundratkou, ale z ní se dejte hned vpravo do zeleně. Dostanete se tak na krásnou vyhlídku s pěkným výhledem. Od vyhlídky pak pokračujte po lesní cestě (jakoby souběžně s ulicí Nad Kundratkou). V lese ale můžete zvolit různé cesty, jde o pejskaři oblíbenou lokalitu. Pokud budete pokračovat po trase, kterou jsem zvolil já, dorazíte k dalšímu bodu stezky, kde se dozvíte o vzniku Proseckých skal a o jeho podzemí. Odsud jděte dále po cestě, až se znovu napojíte na ulici Nad Kundratkou a po ní dojdete až k velmi frekventované ulici Prosecká. Důrazně doporučuji zde pejsky dát na vodítko. Ulici přejděte a jděte směrem k bobové dráze. Dráhu jsem nezkoušel, ale jistě jde o zajímavý zážitek, je zde i občerstvení. V případě zájmu si opět můžete přečíst informační tabuli stezky, tentokrát o Vinici Máchalka. Jakmile minete hlavní budovu bobové dráhy, dejte se po zelené značce vlevo. Po ní pokračujte až k parku Podvinní. Zde můžete pokračovat přes park rovně až k říčce Rokytka. Upozorňuji na nutnost mít zde pejsky na vodítku, u říčky je však směrem vpravo menší palouk, kde se mohou psi proběhnout. Nicméně zajímavější je přejít Rokytku a navštívit psí louku, kde vaše psí kamarády můžete nechat volně proběhnout a pohrát si s dalšími pejsky. Vstup mají zakázán jen nepřizpůsobiví psi a hárající fenky. Zde tato procházka defakto končí, ale můžete se například vrátit na stezku a tak se dostat zpět na Prosek, nebo můžete využít zastávky tramvaje Sokolovská. Poblíž je i metro B - zastávka vysočanská. Trasu, kterou jsem zvolil, najdete podrobně na této mapě.
Rady:V Proseckých skalách je možno odbočit a celý prostor si tak projít.
Zajímavosti:Naučná stezka, vyhlídka na Prahu,zajímavé skalní útvary, bobová dráha, psí louka.
Občerstvení v okolí:
Veterináři v okolí:
Ubytování v okolí:
Autor:Výlet se psem

Komentáře


Neznámý přispěvatel: pejsci
18.09.2013 - 15:31:24

Krásná vycházka - jen: pejsci by v Praze měli být na vodítku povinně všude - není nic příjemného jít lesem a proti vám vyběhne něčí "miláček". Pejskaři by si měli uvědomit - že jejich pejsek je jen JEJICH miláček, pro ostatní je to potencionální nebezpečí, čokl a pro děti potencionální vrah.


Vyletsepsem.cz - Libor: Re: pejsci
30.01.2014 - 08:43:45

Text výletu jsem raději upravil, je faktem, že v Praze by psi neměli volně pobíhat po zeleni. Osobně s touto vyhláškou nejsem zcela ztotožněn, protože pes není věc a má právo i na volný pohyb. Ostatně i proto jsme tyto stránky založili. Je samozřejmé, že mi pejskaři musíme být zodpovědní, nenechat psy pobíhat na nevhodných místech, uklízet po nich exkrementy a nenechat naše miláčky obtěžovat kolemjdoucí. Je to o kompromisu a respektu, nicméně zcela psům upřít volný pohyb mi přijde hloupé. Osobně preferuji vycházky mimo města a zástavbu vůbec.


Neznámý přispěvatel
09.07.2016 - 17:58:32

Vas bych dal take na voditko.proto jdu do lesa a ne mezi panelaky


Neznámý přispěvatel
09.07.2016 - 18:02:38

Platime v praze za nase milacky dost na to aby meli pravo volne bobihat alwspon v lese a v parku tomu urcenem.nemeli by byt volne vsude ale pan z prvniho komentare je asi z lehka retardovany.pokud psy budou jen na voditku budou agresivnejsi nez s volnym pohybem.radsi chodte jen kolem sveho domu


Vyletsepsem.cz
09.07.2016 - 18:23:37

Asi takto, samozřejmě preferujeme procházky mimo město, ale ne každý má tuto možnost (málo času apod.). I po dvou letech máme na věc stejný názor, viz. komentář výše. Co se týče posledního příspěvku, s první větou se víceméně ztotožňujeme, ale prosím, nemusíme přemýšlet o něčí retardaci. ;) To jen pro pořádek. Libor


Neznámý přispěvatel
15.01.2017 - 12:29:53


Přidat komentář

Následující 3 pole nevyplňujte, slouží proti nevyžádané poště.

Odsud již můžete vše vyplnit.

Přezdívka:


Váš e-mail (nebude zveřejněn, slouží pro případnou komunikaci):


Předmět:


Text:


Kontrolní otázka:

Kolik je jedna plus jedna? (zapište číslicí)