Počasí

Dopřejte svému pejskovi pohodlí. Pelíšky na gugugaga.cz
Chytrý kočárek pro výlet se psem

Všechny výlety > Olomoucký kraj

Naučná stezka Třesín

Upozornění: Při výletech dodržujte, prosím, veškerá omezení ohledně pohybu psů v dané lokalitě a respektujte příslušné zákony a vyhlášky. Redakce nenese zodpovědnost za případné škody vzniklé v souvislosti s návštěvou míst doporučovaných tímto webem. Děkujeme za pochopení.

Hodnocení:
(1x hodnoceno)
Kraj: Olomoucký kraj
Vhodné období: Jaro
Léto
Podzim
Terén: Kopce
Mírné stoupání
Pěšina
Lesní cesta
Délka trasy: 4.9 km
Orientační mapa výletu:

Popis: Naučná stezka začíná na návsi v Mladči nedaleko města Litovel a provází turisty kolem krasového vrchu Třesín. Jedná se o okružní trasu o délce 6 km s nenáročným profilem. Vede převážně po lesních neupravených cestách.
Rady:Po silném dešti nebo sněhu bývají cesty neschůdné.
Zajímavosti:Jeskyně Podkova, Čertův most, Rytířská síň
Občerstvení v okolí:
Veterináři v okolí:
Ubytování v okolí:
Autor:LussieK

Komentáře


Jaruva: Třesín a Bílá Lhota
03.08.2020 - 11:22:53

Vyrazili jsme na okruh, v zahradní restauraci si dali výbornou zmrzlinu, využili toalety u vstupu do Mladečských jeskyní. Turistické značky jsme občas museli trochu více hledat. Do arboreta jsme chtěli přejet autem, ale u rozcestníku červené a modré jsme zjistili, že to není tak daleko, takže jsme si udělali odbočku pěšky a prošli i arboretum. Kolem Třesína nás dost trápili komáři. Dcera si prošla i celou jeskyni Podkova (ale bez svého psa by se prý neodvážila). Po návratu do Mladče jsme si chtěli zajít na jídlo do již zmíněné zahradní restaurace, ale vyrazili jsme pozdě a už byla zavřená. V hostinci kousek dál (naučná stezka vede kolem něj) měli jen pizzu, utopence a nakládaný hermelín, což nás nezlákalo. S odbočkou do Bílé Lhoty, arboreta a zpět bylo z původních 6 km asi 13 km (dcera 15, ale ona kolem kroužila se svým psem).


Přidat komentář

Následující 3 pole nevyplňujte, slouží proti nevyžádané poště.

Odsud již můžete vše vyplnit.

Přezdívka:


Váš e-mail (nebude zveřejněn, slouží pro případnou komunikaci):


Předmět:


Text:


Kontrolní otázka:

Kolik je jedna plus jedna? (zapište číslicí)