Počasí

Dopřejte svému pejskovi pohodlí. Pelíšky na gugugaga.cz
Chytrý kočárek pro výlet se psem

Všechny výlety > Moravskoslezský kraj

Se psem za sopkami

Upozornění: Při výletech dodržujte, prosím, veškerá omezení ohledně pohybu psů v dané lokalitě a respektujte příslušné zákony a vyhlášky. Redakce nenese zodpovědnost za případné škody vzniklé v souvislosti s návštěvou míst doporučovaných tímto webem. Děkujeme za pochopení.

Hodnocení:
(2x hodnoceno)
Kraj: Moravskoslezský kraj
Vhodné období: Jaro
Léto
Podzim
Zima
Terén: Rovina
Mírné stoupání
Kamenná cesta
Pěšina
Lesní cesta
Polní cesta
Délka trasy: 17.8 km
Orientační mapa výletu:

Popis: Výchozím bodem je město Bruntál, odkud se můžeme vydat do malé vesnice Mezina (asi 5km od Bruntálu). V Mezině můžeme nechat auto a pokračovat pěšky. Po zhruba 300 metrech se nám rozprostře nádherný výlet na lávový proud. V blízkosti se nachází posezení.

Druhá možnost, kam se z Bruntálu vydat, je sopka Uhlířský vrch, nachází se 2 km od Bruntálu. Vede k ní cesta, která je vyzdobená ze dřeva vyrobenou Křížovou cestou. Na vrcholu stojí kostelík a po všech světových stranách je nádherný výlet a prostor kde se pejsek může vyběhat. Od kostelíku se dá sejít i dolů, kde je odkryt profil sopky.

Třetí lokalitou je Venušina sopka. Nachází se také v okolí Meziny a vede k ní asfaltová cesta, auto většinou necháváme u posledního baráčku a pokračujeme po lesní cestě mírně do kopce. Cesta nás dovede až k cíli, kde se v lesíku schovává tato čtvrtohorní sopka.
Rady:Moje zkušenost s těmito lokalitami - vše se dá stihnout za jeden den, ale cesta je spojená částečně s cestováním v autě a částečně po svých. Pejsek se vždy hezky vyběhal a pokud budete mít čas můžete se zastavit na blízkou přehradu Slezská Harta. Každopádně doporučuji se před cestou podívat na mapy, kudy se přesně vydat.
Zajímavosti:Všechny tři lokality jsou doplněny informačními tabulemi. Pro zajímavost dodávám odkazy na weby o všech lokalitách:

Venušina sopka

Lávový proud

Uhlířský vrch
Občerstvení v okolí:
Veterináři v okolí:
Ubytování v okolí:
Autor:Sabina Dudová

Komentáře


Evka
11.09.2017 - 19:00:07

Zajímavé


Přidat komentář

Následující 3 pole nevyplňujte, slouží proti nevyžádané poště.

Odsud již můžete vše vyplnit.

Přezdívka:


Váš e-mail (nebude zveřejněn, slouží pro případnou komunikaci):


Předmět:


Text:


Kontrolní otázka:

Kolik je jedna plus jedna? (zapište číslicí)