Počasí

Dopřejte svému pejskovi pohodlí. Pelíšky na gugugaga.cz
Chytrý kočárek pro výlet se psem

Všechny výlety > Kraj Vysočina

Zřícenina Rokštejn, Údolí Brtnice

Upozornění: Při výletech dodržujte, prosím, veškerá omezení ohledně pohybu psů v dané lokalitě a respektujte příslušné zákony a vyhlášky. Redakce nenese zodpovědnost za případné škody vzniklé v souvislosti s návštěvou míst doporučovaných tímto webem. Děkujeme za pochopení.

Hodnocení:
(4x hodnoceno)
Kraj: Kraj Vysočina
Vhodné období: Jaro
Léto
Podzim
Zima
Terén: Rovina
Kopce
Pěšina
Lesní cesta
Polní cesta
Délka trasy: 2.2 km
Orientační mapa výletu:

Popis: Zřícenina Rokštejn leží na skalnatém návrší nad údolím říčky Brtnice. Po příjezdu do obce Přímělkov jsou vidět ukazatele, které odkazují na zříceninu hradu. Cesta vede po nově opravené asfaltové cestě. Hrad se nachází v údolí. V okolí hradu jsou krásné procházky lesy. Všude jsou uakzatele, takže je nemožné se ztratit - pro psa naprosto ideální výlet.
Rady:
Zajímavosti:Údolí Brtnice je národní přírodní památka, určitě stojí za to se sem jet podívat :)
Občerstvení v okolí:
Veterináři v okolí:
Ubytování v okolí:
Autor:Eva

Komentáře


Janča: Rokštejn a údolí Brtnice
30.03.2016 - 18:02:16

Byli jsme toto místo navštívit v pondělí na Velikonoce díky recenzi zde. A jsme nadšení...údolí je nádherné a zřícenina taky :) Nejvíc se mi líbilo, že cesta údolím ke zřícenině vedla podél řeky, takže hafan se mohl kdykoliv vyráchat, byl ve svém živlu :) Doma lehl a nikdo o něm do večera nevěděl :D Doporučuji a určitě se sem zase vrátíme :)


Efifi: Eva: Rokštejn
04.03.2017 - 13:39:03

Toto je naše oblíbené místo a naštěstí bydlíme kousek odsud. Procházka je pro pejska vhodná i v létě, kdy jsou vedra. Chodíme sem několikrát za rok a dnes se chystáme zas.
Super výlet!


Veronika: Rokštejn - Brtnice
17.02.2019 - 18:26:12

Jen info, pokud byste někdo měl v plánu v blízké době absolvovat. Cesta je moc pěkná, ale bohužel má dvě větší úskalí. Po cestě je brod, který je v současný chvíli dost rozvodněnej. Psa sme museli jistit na vodítku, jinak by nám někam uplaval :) Co ale bylo horší, byli úřadující lesníci. Cca v půlce sme narazili na pokácený kus lesa přes cestu. A rozhodně to nebylo stylem "přelez, podlez pár stromů". Stala se z toho dost adrenalinová záležitost, obzvlášť se psem. Kdyby se začalo stmívat, tak sme všichni dost v háji...Naprosto nechápu, jak je možný takhle zdecimovat značenou cestu :(


Radka: Rokštejn
17.07.2021 - 18:58:09

Nádherný výlet ještě krásnější přírodou po zelené značce. Na zřícenině malé občerstvení,vstup se psem bez problémů. Děkuji za tip.


Přidat komentář

Následující 3 pole nevyplňujte, slouží proti nevyžádané poště.

Odsud již můžete vše vyplnit.

Přezdívka:


Váš e-mail (nebude zveřejněn, slouží pro případnou komunikaci):


Předmět:


Text:


Kontrolní otázka:

Kolik je jedna plus jedna? (zapište číslicí)