Počasí

Dopřejte svému pejskovi pohodlí. Pelíšky na gugugaga.cz
Chytrý kočárek pro výlet se psem

Všechny výlety > Královéhradecký kraj

Adršpašské skalní město

Upozornění: Při výletech dodržujte, prosím, veškerá omezení ohledně pohybu psů v dané lokalitě a respektujte příslušné zákony a vyhlášky. Redakce nenese zodpovědnost za případné škody vzniklé v souvislosti s návštěvou míst doporučovaných tímto webem. Děkujeme za pochopení.

Hodnocení:
(5x hodnoceno)
Kraj: Královéhradecký kraj
Vhodné období: Jaro
Léto
Podzim
Zima
Terén: Kopce
Prudké stoupání
Kamenná cesta
Pěšina
Lesní cesta
Délka trasy: 3 km
Orientační mapa výletu:

Popis: Autem jsem dojeli do Adršpachu, z parkoviště je vstup do skalního města kousek. Pejsci platí 30,- vstupné a ke psí vstupence jsme ještě dostali pár papírových "psích" pytlíků :-) V celém skalním městě smí pejsci na vodítku pouze. Podle turistických značek jsme prošli celé skalní město, cca 3,5km. Rozhodně to stálo za to, i když místama je třeba dávat velký pozor na pejska, terén je náročnější.
Rady:
Zajímavosti:
Občerstvení v okolí:
Veterináři v okolí:
Ubytování v okolí:
Autor:Petra Křečková

Komentáře


Verča: Vstup
11.08.2014 - 13:58:37

Byla jsem tam nedávno a mohu jen a jen doporučit:) počasí parádně vyšlo :) bylo zataženo,nepršelo a teplo bylo tak akorát :) za auto zaplatíte 100,- dospělý 70,- a pejsek jenom 10,- a pytlík teda nedostanete :)


Marcie: Výlet Adšpach- skalní město
29.04.2019 - 17:59:44

Dne 27. dubna 2019 jsme se já, moje malé kníračky Bernadetta a Zoja a také kamarád Michal vydali na výlet do Adšpachu. Auto jsme nechali na parkovišti u vstupu. Jako povinná výbava pro pejsky je nutné vodítko po celou dobu návštěvy skalního města, avšak doporučuji dogtrekové vybavení- postroj pejskovi (my máme norský typ postroje- do náročného terénu je asi nejvhodnější variantou), dále vodítko s amortizérem či alternativu pružné pletené vodítko a pro psovoda opasek či sedák k upoutání vodítka- budete tak mít volné ruce. Šli jsme celou trasu okruh po zelené značce, po cestě zpět jsme ještě obešli písník po modré a pak zpět k bráně. Na lodičku jsme nešli- psi na ni nesmí. Adršpach je plný různých schodků a lávek. Některé schody jsou velice příkré, úzké a náročné a zvládnou je jen psi, kteří jsou zaprvé na náročný terén zvyklí a za druhé jsou fyzicky schopní je překonat. Obtloustlý baset by tam neobstál :-) Postroj doporučuji pro psy i z toho důvodu, že pokud se pejskovi smekne nožka, aby se neskutálel dolů, ale psovod jej za postroj jistil. Opravdu jsem ocenila že postroje máme :-) Je to fyzicky náročnější výlet, pozor na pejska na vyhlídkách a na příkrých schodech, na mnoha místech jsou dřevěné schody nebo kameny mokré a kloužou, takže nespěchat a koukat pod nohy. Jinak pejsci kteří milují pohyb v terénu budou výletem nadšení a doporučuju. P.S.: Méně návštěvníků chodí do skal dopoledne, odpoledne přijíždějí plné autobusy turistů.


Kačí: Adršpach
18.05.2019 - 22:21:41

Dnešní den,byl úžasný


Veronika: Vlkodav
05.05.2024 - 13:51:14

Máme velkého psa, vlkodava, takže pro nás jsou omezující schody, některé prostě nedá. Tudíž plánujeme vždy výlety dopředu. Adršpach jsme celý neprošli, prostě to nešlo, ale i tak to byl super výlet, jen je třeba s tak velkým psem dávat větší pozor na lidi, buď se vyhýbáme my, nebo oni :)


Přidat komentář

Následující 3 pole nevyplňujte, slouží proti nevyžádané poště.

Odsud již můžete vše vyplnit.

Přezdívka:


Váš e-mail (nebude zveřejněn, slouží pro případnou komunikaci):


Předmět:


Text:


Kontrolní otázka:

Kolik je jedna plus jedna? (zapište číslicí)