Počasí

Dopřejte svému pejskovi pohodlí. Pelíšky na gugugaga.cz
Chytrý kočárek pro výlet se psem

Všechny výlety > Jihočeský kraj

Kolem řeky Nežárky

Upozornění: Při výletech dodržujte, prosím, veškerá omezení ohledně pohybu psů v dané lokalitě a respektujte příslušné zákony a vyhlášky. Redakce nenese zodpovědnost za případné škody vzniklé v souvislosti s návštěvou míst doporučovaných tímto webem. Děkujeme za pochopení.

Hodnocení:Zatím nehodnoceno
Kraj: Jihočeský kraj
Vhodné období: Jaro
Léto
Podzim
Terén: Rovina
Silnice
Pěšina
Lesní cesta
Polní cesta
Délka trasy: 16.8 km
Orientační mapa výletu:

Popis: V podstatě kterýkoliv, dle vlastního uvážení dlouhý, úsek kolem řeky Nežárky mezi Stráží nad Nežárkou a obcí Val si můžete vybrat k pěknému výletu s vaším čtyřnohým kamarádem.

Nežárka je totiž docela hezká, romantická řeka. A přitom v podstatě neznámá, rozhodně se tam nepotkáte s davy vodáků jako na Lužnici nebo Vltavě, kolem které se navíc potulují ještě tisíce pěších turistů.

Nežárka je prostě příjemné místo, které si s pejskem parádně vychutnáte, nikoho nebudete rušit a nikdo nebude rušit vás, byť podél ní většinou vede cyklotrasa nebo turistická značka.

K nejzajímavějším místům na dolním toku Nežárky rozhodně patří Stráž nad Nežárkou s nádherným barokním zámkem, který vlastnila operní diva Ema Destinnová. Zajímavý je také Fahnrichův mlýn, kde se můžete vydatně občerstvit a posedět. Pokud jdete i s dětmi, čeká tu na ně hřišťátko.

Umělý kanál Nová řeka je unikátní stavební dílo, jehož účelem je ochraňovat náš největší rybník Rožmberk před záplavami. Do Nežárky se Nová řeka vlévá kousek od samoty Šimanov. A pak už následuje areál hotelu Nežárka, dobrý tip na letní dovolenou v Jižních Čechách se psem. O vašeho miláčka se vám tady dobře postarají, navíc skvěle uvaří, je tu i bazén nebo atrakce pro děti.

Odsud to není daleko k loveckému zámečku Jemčina. Disponuje velikým parkem s řadou památných stromů, vzácných rostlin, odpočinkových alejí, laviček… nutné navštívit! Jiný druh dobrodružství nabízí necelé čtyři kilometry vzdálený rybník nazvaný „Stejný“ a krytá studánka nad samotou U Blažků.

Posledním místem, které doporučíme, je přísná, na první pohled nedobytná tvrz Hamr. Najdete ji kousek od vesničky Val, tam, kde Nežárka už spěchá ke svému soutoku s Lužnicí ve Veselí.
Rady:
Zajímavosti:
Občerstvení v okolí:
Veterináři v okolí:
Ubytování v okolí:
Autor:Petr Nováček

Komentáře


Jack: výlet kolem Nežárky
15.01.2015 - 06:27:53

O tomto výletu se psem přemýšlím už dávno, jen si nemyslím, že se dá jít pořád kolem řeky, popř. s minimální odchylkou. Červená turistická značka se místy značně vzdaluje řece a vede příliš dlouhými lesními úseky, což je docela fádní. Vámi nakreslená trasa se dle mého soudu nedá dodržet, už jen proto, že každou chvíli křižuje řeku, zpravidla v místech, kde není most.


Neznámý přispěvatel
15.05.2021 - 08:48:38


Přidat komentář

Následující 3 pole nevyplňujte, slouží proti nevyžádané poště.

Odsud již můžete vše vyplnit.

Přezdívka:


Váš e-mail (nebude zveřejněn, slouží pro případnou komunikaci):


Předmět:


Text:


Kontrolní otázka:

Kolik je jedna plus jedna? (zapište číslicí)