Počasí

Dopřejte svému pejskovi pohodlí. Pelíšky na gugugaga.cz
Chytrý kočárek pro výlet se psem

Všechny výlety > Středočeský kraj

Z Černín do Malešova (Kutnohorsko)

Upozornění: Při výletech dodržujte, prosím, veškerá omezení ohledně pohybu psů v dané lokalitě a respektujte příslušné zákony a vyhlášky. Redakce nenese zodpovědnost za případné škody vzniklé v souvislosti s návštěvou míst doporučovaných tímto webem. Děkujeme za pochopení.

Hodnocení:
(1x hodnoceno)
Kraj: Středočeský kraj
Vhodné období: Jaro
Léto
Podzim
Terén: Rovina
Silnice
Lesní cesta
Polní cesta
Délka trasy: 8.9 km
Orientační mapa výletu:

Popis: Do Černín se dostaneme vlakem např. z Kutné Hory či Zruče nad Sázavou. Z nádraží se vydáme po zelené turistické značce k rybníku Vidlák. Přes hráz rybníka dojdeme k travnaté pláži. Tady změníme turistické značení na červené, které nás dovede až ke zřícenině hradu Sion. Po prohlídce zříceniny máme na výběr ze dvou možností, kudy pokračovat do Malešova. Buď můžete pokračovat po červené, která vás povede přes Polánku a Roztěž, kde můžete zajít k zámku (Zámek Temniště ze seriálu Život na zámku) nebo vyrazíte po modré přes Maxovku a kolem rybníku Prosík. My zvolili modrou, ale za Dubinou (ze silnice viditelné veliké oranžové stavení) jsme u kolejí sešli na polní pěšinu a pohodlně došli do Malešova. Pokud vám ještě zbývá čas a síly neměli byste minout středověkou tvrz v Malešově.
Rady:Voda pro pejska není nutná. Po cestě jsou rybníčky, potůčky a říčka Vrchlice. Pro sebe si pití vezměte. Černíny mají hospůdku otevřenou jen v chatařské sezóně (květen - září) a další je až v Malešově.
Zajímavosti:Hrad Sion, reliéf Jana Roháče z Dubé, zámek Roztěž, tvrz Malešov
Občerstvení v okolí:
Veterináři v okolí:
Ubytování v okolí:
Autor:petula1984

Komentáře


Přidat komentář

Následující 3 pole nevyplňujte, slouží proti nevyžádané poště.

Odsud již můžete vše vyplnit.

Přezdívka:


Váš e-mail (nebude zveřejněn, slouží pro případnou komunikaci):


Předmět:


Text:


Kontrolní otázka:

Kolik je jedna plus jedna? (zapište číslicí)