Počasí

Dopřejte svému pejskovi pohodlí. Pelíšky na gugugaga.cz
Chytrý kočárek pro výlet se psem

Všechny výlety > Středočeský kraj

Hrad Michalovice (Mladá Boleslav)

Upozornění: Při výletech dodržujte, prosím, veškerá omezení ohledně pohybu psů v dané lokalitě a respektujte příslušné zákony a vyhlášky. Redakce nenese zodpovědnost za případné škody vzniklé v souvislosti s návštěvou míst doporučovaných tímto webem. Děkujeme za pochopení.

Hodnocení:
(2x hodnoceno)
Kraj: Středočeský kraj
Vhodné období: Jaro
Léto
Podzim
Terén: Rovina
Mírné stoupání
Silnice
Pěšina
Délka trasy: 3.3 km
Orientační mapa výletu:

Popis: Do Mladé Boleslavi jsme se vydaly jako doprovod na psí výstavu, ale nechtělo se nám trávit den na výstavišti, tak jsme vyrazily na výlet, proto naše cesta začíná u kynologického cvičiště. Kousek odtud teče řeka Jizera, která se stává naší průvodkyní na tomto výletě. Vydáme se proti proudu. Podejdeme železniční most a pokračujeme po louce podél řeky. Tady není problém pejsky vykoupat, přístup do řeky je dobrý a proud není silný. Pomalu opouštíme louku a máme silnici na dohled, ale k té nedojdeme. Hned za parkovištěm zabočíme vlevo, obejdeme budovu a přejdeme most přes řeku. Pokračujeme po cestičce napříč loukou až k čističce. Přejdeme silnici a hned za ní se napojíme na cestičku s červenou turistickou značkou, která nás dovede až do Podlázek. Ve vesnici pokračujeme rovně, přestože značení ukazuje jinam. Chvilku jdeme cestičkou podél silnice, přejdeme most přes slepé rameno Jizery a hned za ním odbočíme doleva. Napojíme se na žlutou turistickou značku a po necelém kilometru dojdeme na rozcestí. Přejdeme koleje, vyjdeme kopec a už jsme na hradě.
Rady:Určitě pití pro sebe. Voda pro pejsky díky řece není nutná. Na hradě také dostanou mističku. I my si můžeme zakoupit pití, sušenky. Pro sběratele mají turistické známky, vizitky, magnetky.
Zajímavosti:Hrad Michalovice, řeka Jizera
Občerstvení v okolí:
Veterináři v okolí:
Ubytování v okolí:
Autor:petula1984

Komentáře


Petra Křečková
08.02.2015 - 20:29:54

Pěkný tip na výlet - moc se nám líbilo.


Neznámý přispěvatel
14.01.2018 - 11:54:04

Michalovicka putna je z bezpecnostnich duvodu uzavrena od lets 2017


Přidat komentář

Následující 3 pole nevyplňujte, slouží proti nevyžádané poště.

Odsud již můžete vše vyplnit.

Přezdívka:


Váš e-mail (nebude zveřejněn, slouží pro případnou komunikaci):


Předmět:


Text:


Kontrolní otázka:

Kolik je jedna plus jedna? (zapište číslicí)