Počasí

Dopřejte svému pejskovi pohodlí. Pelíšky na gugugaga.cz
Chytrý kočárek pro výlet se psem

Všechny výlety > Středočeský kraj

Mohyla u Lipan

Upozornění: Při výletech dodržujte, prosím, veškerá omezení ohledně pohybu psů v dané lokalitě a respektujte příslušné zákony a vyhlášky. Redakce nenese zodpovědnost za případné škody vzniklé v souvislosti s návštěvou míst doporučovaných tímto webem. Děkujeme za pochopení.

Hodnocení:
(5x hodnoceno)
Kraj: Středočeský kraj
Vhodné období: Jaro
Léto
Podzim
Terén: Rovina
Mírné stoupání
Délka trasy: 11.7 km
Orientační mapa výletu:

Popis: Auto jsme nechali na parkovišti v Kouřimi. Po červené značce dojdeme až k památníku Lipanská Mohyla. Je to zhruba 6 km. Celou cestu se jde po cestě, pejsek může běhat navolno. Krásný výhled do krajiny. Pro sběratele TZ No. 647.
Rady:Vodu pro pejska rozhodně s sebou, není cestou kde zakoupit.
Zajímavosti:
Občerstvení v okolí:
Veterináři v okolí:
Ubytování v okolí:
Autor:Petra Kvasničková

Komentáře


Marci
13.10.2014 - 12:16:34

Skvělý výlet. Na začátku se jde kousek po cestě kde jsme měli radši pejska na vodítku. Pak už je to jenom louka a les takže prcek běhal na volno :-) Moc jsme si to užili.


Kajus: Bezva procházka
26.03.2017 - 19:57:19

Super procházka, a krásný výlet, my jsme to si to trochu zkrátili a zaparkovali jsme ve vesničce Království, a po červené, jsme dorazili k mohyle z druhé strany, přišli jsme sice o naučnou stezku, za to jsme si užili klidnou cestu bez cyklistů a pejska jsme mohli volně pustit aby se vyběhal :-) super, určitě někdy zopakujem


Kosticka: Prima procházka
05.07.2017 - 17:46:21

Musím cestu i předešlé komentáře, protože já hledal na poslední chvíli. Popis odpovídal realitě. Cesta s 8 letým klukem a "výmarákem" na z Kouřimi k mofhyle trvala necelé 2 hodinky. Lepší než na náměstí je zaparkovat před historickou branou nebo u autobusového nádraží (mini). Po cestě jdete okolo statku "Broučkov", kde jsou volně ruzná domácí zvířatka, tak je lepší mít chvíli pejska na vodítku. Z Království se zase asi půl hodky stoupá k lesu a pak už takřka rovina až k mohyle. Škoda, že zpátky se nejde jinudy...nezapomeňte si pití pro pejska a svačinu. U mohyly se bude hodit. Vyhládne a je tam posezení.// Díky za tip


Přidat komentář

Následující 3 pole nevyplňujte, slouží proti nevyžádané poště.

Odsud již můžete vše vyplnit.

Přezdívka:


Váš e-mail (nebude zveřejněn, slouží pro případnou komunikaci):


Předmět:


Text:


Kontrolní otázka:

Kolik je jedna plus jedna? (zapište číslicí)