Počasí

Dopřejte svému pejskovi pohodlí. Pelíšky na gugugaga.cz
Chytrý kočárek pro výlet se psem

Všechny výlety > Jihočeský kraj

Chlístov

Upozornění: Při výletech dodržujte, prosím, veškerá omezení ohledně pohybu psů v dané lokalitě a respektujte příslušné zákony a vyhlášky. Redakce nenese zodpovědnost za případné škody vzniklé v souvislosti s návštěvou míst doporučovaných tímto webem. Děkujeme za pochopení.

Hodnocení:Zatím nehodnoceno
Kraj: Jihočeský kraj
Vhodné období: Jaro
Léto
Podzim
Zima
Terén: Rovina
Mírné stoupání
Silnice
Délka trasy: Vycházka (do 5 km)
Orientační mapa výletu:

Popis: Toto je asi ta nejkratší procházka, kterou sem přidám :). V Chlístově se nachází Husova lípa, která patří ke 4 nejstarším památným stromům jihočeského kraje. Lípa už je poničená od vichřice a sněhu, ale její téměř 10timetrový obvod kmene opravdu zaujme. Procházka je sice krátká, ale Chlístov stojí za shlédnutí. Připadali jsme si zde jak na konci světa - klid, čisto.
Rady:Po cestě od lípy se dobře dívejte, je zde možné zahlídnout řadu vodníků :D. Doporučuji se zastavit u Zábrdského mlýna. Je zde takový klid, že po silnici se jezdí na in-line bruslích a řeka je zde klidná a vhodná pro osvěžení pejska. A za řekou krásná louka pro vyběhání. Všude samý klacek - prostě psí ráj :D. Tento výlet doporučuji navštívit autem, netuším totiž, zda sem vůbec něco jiného jezdí.
Zajímavosti:V okolí se nachází další památky spojené s mistrem Janem Husem nebo jeho jménem - Husinec - zde je i muzeum, kam smí psi, Husova skála, husinecká přehrada atd.
Občerstvení v okolí:
Veterináři v okolí:
Ubytování v okolí:
Autor:Luccicek

Komentáře


Přidat komentář

Následující 3 pole nevyplňujte, slouží proti nevyžádané poště.

Odsud již můžete vše vyplnit.

Přezdívka:


Váš e-mail (nebude zveřejněn, slouží pro případnou komunikaci):


Předmět:


Text:


Kontrolní otázka:

Kolik je jedna plus jedna? (zapište číslicí)