Počasí

Dopřejte svému pejskovi pohodlí. Pelíšky na gugugaga.cz
Chytrý kočárek pro výlet se psem

Všechny výlety > Středočeský kraj

Lesem na vyhlídku Hvíždinec

Upozornění: Při výletech dodržujte, prosím, veškerá omezení ohledně pohybu psů v dané lokalitě a respektujte příslušné zákony a vyhlášky. Redakce nenese zodpovědnost za případné škody vzniklé v souvislosti s návštěvou míst doporučovaných tímto webem. Děkujeme za pochopení.

Hodnocení:
(4x hodnoceno)
Kraj: Středočeský kraj
Vhodné období: Jaro
Léto
Podzim
Terén: Rovina
Kopce
Mírné stoupání
Lesní cesta
Délka trasy: Celodenní výlet (do 20 km)
Orientační mapa výletu:

Popis: Krásný výlet začíná u vlakové zastávky Řevnice (pohodlné a časté spojení vlakem z Prahy). Turistické značení začíná hned u vlaku. Celou dobu půjdeme po modré značce. Pomocí modré značky se po chvíli vymotáme z Řevnice a po mírném stoupání se dostaneme do krásného lesa. Zpočátku listnaný, poté jehličnany. Značení je přehledné, nedá se stratit, i když ze začátku jdeme po malých lesních cestičkách mezi stromy. První půlce cesty k vyhlídce je více do kopce, ale do kopců mírných, nic náročného. Trasa vede opravdu krásnými lesy a kousek po půlce trasy dojdeme k odbočce na Vyhlídku Hvíždinec. Je to malá zacházka z trasy, ale ten výhled stojí za to. Krásný výhled na Berounku a údolí. Je zde umístěna dřevěná schránka a notes na zapsání vzkazů atd. Dále pokračujeme lesem, nyní už jen klesáme směrem do Dobřichovic. Zde opět krásné spojení vlakem do Prahy.
Rady:Nezapomenout foťák :-)
Zajímavosti:
Občerstvení v okolí:
Veterináři v okolí:
Ubytování v okolí:
Autor:Lucei Krausová

Komentáře


robyn
24.03.2015 - 14:49:56

je to necelých 11 km :-)


Petra
28.07.2019 - 09:47:35

Za mne krásný výlet. Z Řevnice se ale vymotáme po zelené značce, která nás dovede k rozcestníku. V lese už pokračujeme po modré. V Dobřichovicích jsem si zašla na oběd k jezu, kde je příjemná restaurace Jez dobré naděje a současně autokemp. Při čekání jsem objevila příjemnou cestu zpět do Řevnice. Projděte autokemp proti řece, pak budete moc uhnout mírně doprava a poté půjdete cca 3km podél vody přímo do Řevnice. Je to po rovince, po louce a je tam spousta příjemných vlezů do vody, takže se psi i osvěží. Cesta konci pod nádražím. Pak se dejte doleva, přejdete koleje a jste na nádraží. Cesta je po chodníku.


Přidat komentář

Následující 3 pole nevyplňujte, slouží proti nevyžádané poště.

Odsud již můžete vše vyplnit.

Přezdívka:


Váš e-mail (nebude zveřejněn, slouží pro případnou komunikaci):


Předmět:


Text:


Kontrolní otázka:

Kolik je jedna plus jedna? (zapište číslicí)