Počasí

Dopřejte svému pejskovi pohodlí. Pelíšky na gugugaga.cz
Chytrý kočárek pro výlet se psem

Všechny výlety > Středočeský kraj

Z Měchenic k vyhlídce u Zástrovské

Upozornění: Při výletech dodržujte, prosím, veškerá omezení ohledně pohybu psů v dané lokalitě a respektujte příslušné zákony a vyhlášky. Redakce nenese zodpovědnost za případné škody vzniklé v souvislosti s návštěvou míst doporučovaných tímto webem. Děkujeme za pochopení.

Hodnocení:
(4x hodnoceno)
Kraj: Středočeský kraj
Vhodné období: Jaro
Léto
Podzim
Zima
Terén: Rovina
Kopce
Prudké stoupání
Mírné stoupání
Silnice
Pěšina
Lesní cesta
Polní cesta
Délka trasy: 4.3 km
Orientační mapa výletu:

Popis: Tentokrát jsem si pro vás připravil kratší výlet do nádherné přírody nedaleko Prahy, kterou si užije jak váš psí kamarád, tak i vy.

Pokud preferujete veřejnou dopravu, můžete se do Měchenic dostat autobusem (zastávka Měchenice, výchozí bod výletu) či vlakem. Jestliže máte auto, doporučuji vyjet kopec a zaparkovat v horní části Měchenic. Pokud se vydáte od autobusu, čeká vás poměrně dlouhé stoupání po schodech začínajících u hasičské zbrojnice, pak je už terén mnohem přátelštější. Poté, co vystoupáte po schodech, jděte rovně až dorazíte k poli, které je pejskaři velmi oblíbeno, poznáte to dle četných cestiček. Dále tedy můžete pokračovat po některé z nich a obejít tak údolí.

Postupně se dostanete až k chatové osadě Zástrovská, ke které se dostanete po jediné příjezdové cestě. Tou jděte až na její konec a vydejte se vlevo. Tak se dostanete na pěšinu v lese, která vás dovede až k vyhlídce. Dnes jsou zde již dvě nádherné vyhlídky. Ta první vás překvapí nádherným výhledem směrem k vysílači Cukrák - vznikla poté, co stromy polámal orkán Kyrill. Na původní vyhlídku se dostanete tak, že budete pokračovat po cestě ještě dále. Zde pak naleznete nádherný výhled směrem do Brdských lesů.

Abyste nezabloudili, zde naleznete mapu s trasou výletu.
Rady:Při deštích může být cesta rozbahněná. Před vyhlídkou je po pravé straně velký sráz, dejte pozor na děti i psíky.
Zajímavosti:Restaurace Fregatta, hasičská zbrojnice, malebná příroda, vyhlídky,...
Občerstvení v okolí:
Veterináři v okolí:
Ubytování v okolí:
Autor:Výlet se psem

Komentáře


Lu: Super výhledy a šťastný pes
05.03.2016 - 18:54:32

Díky za tip, Fregatta v Měchenicích je naše oblíbená restaurace, takže jsme si tam dali sobotní oběd, autem vyjeli nahoru do Měchenic, zaparkovali až nahoře u louky (cesta v chatové oblasti byla hrozně blátivá a mokrá) a pak šli pěšky dle popisu..ty výhledy, fakt nádhera! Pes si to užil taky, šťastně pobíhal a skákal kolem :) tento krátký výlet doporučuju!


Přidat komentář

Následující 3 pole nevyplňujte, slouží proti nevyžádané poště.

Odsud již můžete vše vyplnit.

Přezdívka:


Váš e-mail (nebude zveřejněn, slouží pro případnou komunikaci):


Předmět:


Text:


Kontrolní otázka:

Kolik je jedna plus jedna? (zapište číslicí)