Počasí

Dopřejte svému pejskovi pohodlí. Pelíšky na gugugaga.cz
Chytrý kočárek pro výlet se psem

Všechny výlety > Praha

Obora Hvězda

Upozornění: Při výletech dodržujte, prosím, veškerá omezení ohledně pohybu psů v dané lokalitě a respektujte příslušné zákony a vyhlášky. Redakce nenese zodpovědnost za případné škody vzniklé v souvislosti s návštěvou míst doporučovaných tímto webem. Děkujeme za pochopení.

Hodnocení:
(8x hodnoceno)
Kraj: Praha
Vhodné období: Jaro
Léto
Podzim
Zima
Terén: Rovina
Kamenná cesta
Silnice
Pěšina
Lesní cesta
Délka trasy: 2.4 km (včetně návratu stejnou trasou zpět)
Orientační mapa výletu:

Popis: Do Obory Hvězda jsem se vypravila autem. Zaparkovat se dá na Vypichu, u dětského dopravního hřiště. Pro nemotoristy je nejbližší zastávka tramvaje i autobusu Vypich. Procházka oborou je tak na dvě až tři hodinky. Všude je hodně, opravdu hodně laviček, koše i sáčky, dokonce i toalety. Letohrádek Hvězda je otevřen denně od 10 hod, je zde expozice o bitvě na Bílé Hoře. Pejsci však mají vstup zakázán. Pro turisty k zakoupení turistická známka č.1283 - do pokladny jsem s pejsky mohla :-)

DŮLEŽITÉ (pozn. red.): Abychom předešli zbytečným nedorozuměním - v oboře je omezen pohyb psů. Na hlavních trasách musí být pes na vodítku a dále psi nesmí vůbec do prostoru před letohrádek, na dětské hřiště a také do prostoru v dolní části obory. Vše najdete v přehledné mapce u všech vstupů. Je nutno brát ohled na místní zvířata a samozřejmě dodržovat místní řád. Děkujeme, že to respektujete.
Rady:Pejsáčkům s sebou vodu.
Zajímavosti:Pokud se vám bude zdát procházka krátká, stačí popojet 2 stanice autobusem 179 nebo cca 15min pěšky a dojdete na Divokou Šárku, kde je to určitě na delší dobu. Myslím, že tento výlet už na stránkách je a rozhodně stojí za to.
Občerstvení v okolí:
Veterináři v okolí:
Ubytování v okolí:
Autor:Petra Kvasničková

Komentáře


Výletsepsem.cz
29.09.2012 - 14:13:28

Hvězdu navštěvuji s psíky minimálně každý měsíc, když čekáme na přítelkyni. Je to parádní místo a rád se tam vracím. ;) Libor


Táňa: Pes v Letohrádku
07.08.2013 - 17:54:35

Podle zkušeností vím, že pejska si lidé s sebou na prohlídku brávají, pokud je malý, nebo ho nechávají u dam v "recepci" (samy pejskařky). Ovšem jedna dáma, která tam v současnosti pracuje, má ze psů přímo fóbii :-(


Táňa: Bez vodítka
07.08.2013 - 18:00:46

Jak jsme studovali návštěvní řád, tak pes musí být na vodítku pouze na hlavní cestě (ta od hlavního vchodu, od restaurace U Holečků), jinak pejsci volně pobíhají všude. Pozor ve spodní části, tam je potůček a rybníček a pěkně se vám mohou zamazat :-D Doporučujeme též eventuelně dounavit pesana na pláni Vypich, jeden vchod z Obory tam přímo směřuje. V létě je v Oboře krásný stín a i v zimě je krásná.


lido: vážení pejskaři, psi do Hvězdy smí. Na vodítku.
02.05.2015 - 16:37:53

Hvězda je chráněné přírodní území. Proto tam mohou psi pouze na vodítku, avšak jak vyplývá i z tohoto webu i praxe, pejskaři toto nerespektují - čest výjimkám. Běžně psi běhají a kálejí po dětských hřištích, která nejsou ve Hvězdě oplocena. Štvou ptáky, takže druhy žijící při zemi se ve Hvězdě už prakticky nevyskytují. Kvůli psům zcela vymizel v roce 2000 zajíc polní. Ale hlavně že se pejsánek proběhne. Sobectví českých pejskařů nezná mezí. P.S. Řešení? Nechte své psy vyběhat na obrovském prostoru před oborou.


Vyletsepsem.cz: Re: vážení pejskaři, ...
02.05.2015 - 23:07:44

Dobrý den lido, děkujeme za věcnou připomínku a informace. My v redakci předpokládáme, že naši návštěvníci jsou poučení pejskaři, chovají se k přírodě ohleduplně a respektují veškerá pravidla a zákony. Pokud tomu tak není, je to politováníhodné. Pro jistotu jsme raději přidali upozornění ke každému výletu, více asi není v našich silách. Krásný den všem. ;)


MIchal: Re: vážení pejskaři, ...
07.10.2015 - 11:12:40

Lido, návštěvní řád obory hovoří jasně o tom, kde mohou a nemohou psi běhat volně. Kdybyste nastudoval/a mapky areálu umístěné u všech vchodů, věděl/a byste, že na travnatou plochu parteru před letohrádkem pejsek nesmí vůbec (ani na vodítku). Na třech hlavních cestách od parteru ke třem branám (Vypich, Liboc, Bílá Hora) smí být pejsek na vodítku. VŠUDE JINDE V CELÉM AREÁLU OBORY může být pes volně. To, že je to chráněné přírodní území nemá v tomto případě vůbec žádný význam. Pokud to vůbec obecně platí, zde hovoří místní úprava jinak.


Sahula: Souhlasim s Lido
02.01.2016 - 01:18:54

Pres 30 chodim do Hvezdy. KDE jsou ty casy, kdy, ja jako batole ,jsme si sedli na deku... Zajice jsme videli, srny ne, ale treba bazanty. Pak prisly casy, kdy jsme nerusene mohly vlest do krovi, shovat SE. Patom byl CAS, kdy jsme behali pres Park, aniz by mne nejakej pes obtezoval. Potom jsme si kratili cestu z Brevnova pres oboru, kdyz uz posledni Autobus ujel.
Nyni uz do Hvezdy chodim nerada. Nejcastejsi zvire, co vidite , je domestikovany pes. Furt SE nejaky pleite pod nohy a lezou ty zvirata do odkladaciho prostoru pod kocarkem, KDE maji kluci svacinku a lahev, kterou treba i na detskem hristi nejakej cokl oblizl.Fuj. Majitelka, ktera po 5 minutach, tak daleko byli ti psy, prosla kolem, a na dotaz, Zeit by SE mohla omluvit, zareagovala, ze nemame mit jidlo Tak nizko. Dokonce i k tasce ktera visi na kocarku furt nejakej pes beha a cucha.

Copak nechavam moje deti, aby sraly ve krovi, ochcavaly KDE co, rusili hnizdici ptaky ,pribehly k vam a zkoumaly, co jste prave v Bille na Petrinach koupili? Pànicek jde sice po vedlejsi ceste, ale psy behaji VSUDE. Nase zvirata behaji po nasi zahrade a nikoho neobzezuji. Kdyznnemam misto, tak si cokla prece neporidim..


Vyletsepsem.cz: Re: Souhlasim s Lido
02.01.2016 - 08:29:51

Dobrý den Sahulo,

vše je jen a pouze o vzájemném respektu. I lidé ve městech mají nárok mít vlastního psího kamaráda. A samozřejmě musí být ohleduplní a mít vychovaného psa. My cílíme na slušné pejskaře, jak jinak. V Praze není zrovna mnoho míst, kam vzít psa, to jistě sama uznáte.

U každého tipu na výlet důrazně naše návštěvníky prosíme, aby dodržovali veškeré vyhlášky. A slušné chování je dle mého názoru základ. My máme též dítě a když nás občas potká čmuchající pejsek, nemám s tím problém. Je to jeho přirozenost.

Poprosím všechny diskutující o slušnou diskuzi. Myslím, že psům nebudeme říkat "čokl". Ani mě by se nelíbílo, kdyby někdo mému dítěti říkal "parchant". Nicméně za každý názor děkujeme. Ať si diskutující udělají obrázek sami.


Míla: Psi nemají v parku co dělat!
08.03.2016 - 10:52:40

V kulturních zemích je vstup se psy do parku zakázán. Do Obory Hvězda A Divoké Šárky je procházka kažená volně pobíhajícími psy, na zákaz volného pobíhání pejskaři se..kašlou. Ptactvo, veverky, drobná zvěř už tam nejsou kvůli neukázněným pejskařům. Všechno pochcané a posrané, lehnout si tam do trávy nemožné. To není řečeno vulgárně, ale jedině výstižně!! Nic s tím nenaděláme, pejskařům se leze do pr...,
v MHD se přepravují psi zadarmo! Co dělá odchytová služba městské policie?


Vyletsepsem.cz: Re: Psi nemají v parku co dělat!
08.03.2016 - 15:34:15

Váš názor chápeme, ač se s ním nemůžeme plně ztotožnit. Rozhodně v Praze nejsou ideální podmínky pro psy a je nutné si uvědomit, že je jen velmi málo legálních ploch pro pohyb psů, neřkuli aby se mohli proběhnout. Samozřejmě je naší povinností dodržovat veškeré vyhlášky a to zdůrazňujeme u každého výletu. Více rozhodně nemůžeme udělat. Omezovat psy je trápení živých tvorů a rozhodně nemají tolik možností pohybu, jako my lidé. Samozřejmě my preferujeme výlety do přírody, ale pro některé lidi to může být problém (pracují do noci apod.) a proto nabízíme tipy na výlety i v Praze. Samozřejmě vždy je třeba respektovat zákon. My třeba psy už v oboře nepouštíme, ale pokud to řád dovoluje, tak je třeba se obrátit jinam, než tu zde naříkat (to nemyslíme nijak špatně). Je třeba tlačit na magistrát, aby dělal více psích hřišť a vyhnete se tak konfliktům s pejskaři. I když my doufáme, že k nám chodí jen ti slušní... Přejeme vám, abyste nikdy neměl problémy, které popisujete. My se tu opravdu snažíme, aby naši návštěvníci dodržovali příslušné vyhlášky


Míla: Psi nemají v parku co dělat
12.06.2016 - 23:06:25

Před Oborou Hvězda mezi Vypichem, Kauflandem a zdí obory je ohromná louka, kde mají psi povoleno volné pobíhání a není důvod, aby obtěžovali v parku,totéž na Ladronce. Mimo psů otravují v parku i cyklisti a ti mají kolem Obory Hvězda cyklostezky. Podal jsem stížnost na Prahu 6, ta to předala magistátu. Uplynul měsíc, odpověď žádná.Nevím, Proč se těm pejskařům tak leze do zadku, i v MHD se přepravují psi zdarma!


Vyletsepsem.cz: Re: Psi nemají v parku co dělat
12.06.2016 - 23:12:30

Návštěvní řád hovoří jasně, psi do obory smí, s omezeními. U každého tipu na výlet apelujeme na to, aby naši čtenáři dodržovali místní vyhlášky. Nedávno jsem v Oboře byl, osobně jsem si vše ověřil. Myslím, že tu všichni máme zájem o slušnou diskuzi. V Praze je nedostatek psích luk, až toto Praha vyřeší, pak můžeme zakazovat pohyb psů po městě. Myslím, že každý má právo na svou svobodu, ale ne na úkor ostatních. Libor


Vyletsepsem.cz: Re: Psi nemají v parku co dělat
12.06.2016 - 23:28:24

Abychom předešli podobným diskuzím, přidali jsme do popisu tohoto výletu ještě bližší informace. Více už dělat nelze a poprosím diskutující, aby, pokud jdou s pejskem do Hvězdy, aby plně respektovali zdejší řád. Ale věříme, že všichni naši čtenáři toto dávno ví. Krásný den, Libor


Míla: Kázeň pejskařů ve Hvězdě
14.06.2016 - 13:45:31

Vaše fotografie nahoře svědčí o kázni pejskařů ve Hvězdě,běhají volně v místě, kde to piktogram zakazuje.
Nejlepší je, když majitel psa jede na kole a za ním běží jeho pes. Určitě má nad ním kontrolu! Vstupují se psy na dětská hřiště a chodí s nimi i do občerstvení v letohtádku. Nevím, jak by se to líbilo hygienické kontrole.
Stalo se mně před lety: Byl jsem s tříletým vnukem na procházce a zaútočil na něj pes. Když jsem pejskařku napomenul, že má mít psa na vodítku řekla mně atˇsi dám na vodítko toho svého parchanta. Od té doby pejskaře nenapomínám.


Vyletsepsem.cz: Re: Kázeň pejskařsků ve Hvězdě
14.06.2016 - 14:15:31

Dobrý den, nejde o naše fotografie, nýbrž o fotografie autorky tohoto tipu na výlet. Bohužel nemáme informace o tom, že by fotografie vznikla v době, kdy zde tento zákaz platil. Pro váš klid dané fotografie smažeme, pokud odporují místní vyhlášce. My rozhodně neodpovídáme za chování návštěvníků Hvězdy, od toho jsou jiné instituce. Obracejte se prosím, na ně. Rozhodně není v našich silách denně aktualizovat stovky tipů na výlet se psem, jakmile se změní vyhláška, to sám musíte uznat. Naším cílem je vytáhnout lidi ven, do přírody, ne tu řešit, kdo kde porušuje jakou vyhlášku. Ještě jednou opakuji, že toto musí řešit jiní, například i hygienická kontrola, kterou zmiňujete. Je nám líto, že máte negativní zkušenost s útokem psa. Rozhodně ale nejde o standardní záležitost, kterou bychom schvalovali. Nicméně mě osobně pokousal pes v dětství a jednou se po mě proběhla smečka labradorů. Nehoda se může stát komukoliv, nezávisle na tom, zda je to pes. I letadla padají. To je prostě reálný svět a je to o vzájemném respektu. Za onu pejskařku se vám upřímně omlouvám, ale věřte, že takoví nejsme všichni. Hezký den Libor


denda
28.07.2016 - 20:26:24

Dobrý den,bohužel to je hrozné,psi lítají po celé Oboře volně,Děti nemohou,protože,kdekoliv na vás vyběhne volně běhající pes.Dnes k nám přiběhl velký lovecký pes,čerstvě vykoupaný a u nás se otřepal a panička nikde.Jsem alergická na-on nic neudělá-,kam můžu s dětmi,kde můžou také volně běhat,??Bez toho,aby si do nich psi utírali čumáky,při očuchávání.


Vyletsepsem.cz: Re:
29.07.2016 - 00:31:06

Dobrý den Dando, vaše zkušenost nás mrzí, ale v silách našeho portálu není, aby toto řešil. U všech výletů uvádíme patřičná upozornění a předpokládáme, že nás nenavštěvují zrovna neukáznění pejskaři. Děkujeme za pochopení. Opět opakujeme, že je to o vzájemném respektu, i my pejskaři řešíme, že se naši svěřenci nemají kde volně proběhnout...


Míla: Pejskaři nemají s pejsky kam jít :-(((((
19.09.2016 - 13:43:35

Mezi Vypichem a oborou je ohromná louka stabulami "Voné pohyánípsů dovoleno. Nepobíhá tam většinou žádný, všichni musí do obory. Už se ji m tam podařilo vyhnat veverky a ptáky. Stejně tak cyklisti, kolem obory je cyklostezka, ale všichni musí do obory!!! Dovolání nikdežádné.


Vyletsepsem.cz: Re: Pejskaři nemají s pejsky kam jít :-(((((
19.09.2016 - 14:26:15

Zde tento problém nevyřešíte. Myslím, že jsme se k tématu za náš server vyjádřili více než dostatečně. Neslušné pejskaře ale rozhodně nehájíme.


kolemjdoucí: !!
24.05.2017 - 17:19:12

to jsou teda příspěvky, že se lidi nemohou válet v Praze po trávě kvůli psům!!! Tak se válejte na svém, když to samé doporučujete pejskařům, vy nenávistné duše! Všude se válejí pet lahve, obaly od čokolád, plínky apod. - to jistě není po psech! slušný pejskař si hovínko po svém psovi uklidí. a slušný člověk si uklidí po sobě odpadky!!!!!!!! a neválí se po trávě.


BabišůvPostrach: Pravda o pejskařích
12.10.2017 - 14:40:02

Dobrý den všem, původně jsem zde jen hledal tip na výlet s pejskem, ale tato diskuze mne zvedla ze židle. Je jasné, že potkáme jak ukázněné pesjkaře, tak neruvalé. Stejné je to s rodiči. Na každém je něco. Stejně jako nevychovaný pes s ignorantským majitelem jsou i rodiče, kteří dovolí přijít bez zeptání k cizímu pejskovi na vodítku a pak buď vše dobře dopadne a hrají si, nebo pes např vyštěkne, stiskne ruku dítěte a je zle, přestože byl pes na vodítku a nejevil o dítě zájem dokud samo nepřišlo.
Sám dítě nemám, pejska ano, ale i tak nejsem zastáncem ani jednoho tábora. Vše by se mělo přešit ještě než problém vznikne, než dávat nové a nové zákazy, protože problém už existuje a zákaz je na oko nejefektivnější způsob, jak se ho zbavit.
Příklad z jiného oboru - snížíte počet vražd zákazem střelných zbraní? Ne. Lepší je kontrolovat kdo zbraň dostane a že ji dostal člověk, co ji zvládne.
Se psem je to stejné, dnes bohužel má psa kde kdo a nejhorší je, že lidi, co vychovávají psa špatně, nejspíš doma vychovávají i dítě/děti!!!
Takže co takhle vykašlat se na svět zákazů že pes nesmí tam a tam a tam a to se nesmí tam a támhle, co kontrolovat kdo si psa pořídí? Ano, utopie, nereálné atd, vím. Nicméně problém není v nerespektování zákazů, ale o tom jací lidé si pořídí psa nebo dítě :-)Ještě že nebudu žít v roce 3000 až bude zakázáno naprosto vše, jen proto, že kdysi nějaký dement si něco udělal po svém a ostatní se toho chytli.


Hana: Míla
06.09.2020 - 15:16:44

Jak můžete být tak zlý člověk?
Musel Vám asi někdo hodně ublížit a jak jste přišel na to že psi se vozí v MHD zadarmo? Je mi Vás líto, příště nebuďte vulgární ale věcný to samotnému problému, který si myslíte že máte s pejskaři a jejich miláčky máte. Už jste byl někdy v lese a viděl ten svinčík co tam po sobě nechávají lidé? To déšť nespláchne, to tam zůstává napořád.


mila: psi ve hvězdé
08.12.2020 - 17:37:31

Viz tatif MHD Praha. Až čokl zaútočí na dítě s kterým budete na procházce svůj názor změníte.


Výletsepsem.cz: Re: Psi ve hvězdě
08.12.2020 - 20:15:15

Milo, prosím, dodržujme slušnou diskuzi. Pro naše psí kamarády se dají najít jistě hezčí jména. Chce to oboustranný respekt. Na mě pes zaútočil i ve věku dítěte a můj názor to nezměnilo. V redakci jsme také rodiče. ;)


mila
21.07.2021 - 23:04:58

Velmi nezodpovědní rodiče. Ti se budou divit , až jim ten jejich miláček rozsápe miminko!


kalamityJane: nepleťte si pojmy z dojmy
06.02.2022 - 19:52:20

Vážení diskutující,
obora Hvězda není park, jak si tu mnozí myslí, ale je to les bez honitby a proto tam psi mohou běhat volně. Praha 6 udělala výjimku a zakázala volný pohyb na 3 hlavních cestách a před letohrádkem. Oproti tomu Šárka je les s honitbou a tam psi na volno být nesmí. Klidně vám je zastřelí :-(
Někdo tu psal, že pamatuje v oboře zvěř. Ano, já taky. Jenže chyba lávky myslet si, že zmizela kvůli psům. To je velká mýlka. Zvěř z obory zmizela kvůli lidem, kterých neskutečně přibylo. První vlna přišla po otevření Kauflandu, druhá po otevření Blanky a od té doby se to rok od roku zhoršuje, kvůli všemožným akcím. Další hřebíček do rakve zajícům, bažantům, liškách a ptákům zasadilo pořádání koncertů a všelijakých běhů přímo v lese. Už tam dělají i Halloween s otevřeným ohněm :-( Kdo z vedení Prahy 6 povolil v lese rozdělat oheň, ten by měl dostat metál :-/
Současný problémem je však to, že tam lidé nosí různé zbytky, které se velmi brzy zkazí, chytají plísně a to není dobré pro žádné zvíře. Teď tam na to chodí divočáci, takže pokud máte problém se psi, vůbec tam nelezte! Nevím, co byste dělali tváří v tvář praseti :D
Nechápete, proč nejsou psi na pláni? Po každé akci tam zůstane spousta střepů, hřebíků, drátů, plastů a zbytků potravin. Budete nám tedy platit účty za ošetření rozřezaných tlapek, nebo operaci koliky? Další problém jsou týmy hráčů lakrosu, kteří se sem stáli z Letné. Praze 6 neplatí nájem a na psi útočí. Vůbec nerespektují, že jsou na "jejich území".
Pak přijdou tropické teploty - už vás vidím, jak si jdete zaběhat na úpal....
Prostranství pro lidi je nepřeberně. Pejsci jich mají jen velmi málo a většinu naprosto nevhodných.
A jako poslední třešnička na dortu: sedli byste do auta a šli jezdit po lese? Já tedy rozhodně ne. A přesto se najdou tací, kteří po oboře honí autíčka na dálku, co dělají bzzzzzzzzzzzzzzzzz a vůbec jim to nepřijde přes čáru. Přesně tihle lidé tu zvěř z lesa vyhnali. Kdyby psi zvěř neproháněli, neměla by kvalitní maso a vy byste neměli co jíst. Myslete víc do hloubky, otevřete oči a srdce a nemyslete jen svým úhlem pohledu, ale občas se na to koukněte i z druhé strany a bude nám všem líp ♥


Mája: cyklisti v oboře
09.07.2023 - 17:20:57

My psovodi máme i jiný problém. Cyklisty. Ti už na pěšinách nemají vůbec co dělat. Mladí jezdí velice rychle a vůbec je nezajímají ani rodiče s dětmi, či starší osoby, natož volně běžící pes. A ještě vám nadávají (asi z leknutí, když překotně brzdí). Přitom jsou povinni použít cyklostezku, která je vně zdi obory. Zajímalo by mne, proč tento nešvar nekontroluje městská policie, která si často došlápne na pejskaře. Jinak předešlý komentář přesně vystihuje problematiku obory a pláně na Vypichu, žiji zde 60 let, ale co se zde děje posledních pár let je hanebné.


Přidat komentář

Následující 3 pole nevyplňujte, slouží proti nevyžádané poště.

Odsud již můžete vše vyplnit.

Přezdívka:


Váš e-mail (nebude zveřejněn, slouží pro případnou komunikaci):


Předmět:


Text:


Kontrolní otázka:

Kolik je jedna plus jedna? (zapište číslicí)