Počasí

Dopřejte svému pejskovi pohodlí. Pelíšky na gugugaga.cz
Chytrý kočárek pro výlet se psem

Všechny výlety > Středočeský kraj

Údolím Plakánek k hradu Kost

Upozornění: Při výletech dodržujte, prosím, veškerá omezení ohledně pohybu psů v dané lokalitě a respektujte příslušné zákony a vyhlášky. Redakce nenese zodpovědnost za případné škody vzniklé v souvislosti s návštěvou míst doporučovaných tímto webem. Děkujeme za pochopení.

Hodnocení:
(5x hodnoceno)
Kraj: Středočeský kraj
Vhodné období: Jaro
Léto
Podzim
Terén: Rovina
Pěšina
Lesní cesta
Polní cesta
Délka trasy: Vycházka (do 5 km)
Orientační mapa výletu:

Popis: Přijeli jsme autem do krásné vesničky Vesec u Sobotky a dali se po modré značce, která nás zavedla k lesu a "vstupu" do údolí. Asi po 2,5 km jsme se na rozcestí dali dál po žluté směrem ke Hradu Kost, kolem krásného rybníčku se skalní stěnou v pozadí a dál po lesní cestě cca 3 km až jsme mezi sromy zahlédli věžičku Kosti. Od hradu jsme se vydali dál po žluté kousek po silnici, cesta nás pak zavedla do polí, kde to byl pro mého psího společníka hotový ráj :-) Sešli jsem na rozcestí směrem k silnici k torzu Semtínské lípy a pokochali se krásným výheldem do krajiny, A protože se nám nechtělo zpátky po silnici, namířili jsme si to rovnou za nosem přes pole a došli zpátky k začátku výletu, k obci Vesec.
Rady:Jelikož v údolí teče hodně potůčků, může být cesta bahnitější...doporučuji tedy pevné, nepromokavé boty.
Zajímavosti:
Občerstvení v okolí:
Veterináři v okolí:
Ubytování v okolí:
Autor:Ivana K.

Komentáře


Filip: Ano krásné
13.02.2013 - 17:00:46

Tuto cestu chodíme taky akorát s rozdílem, že přijedeme vlakem do Libošovic - potom po poli do toho Vesce a potom od té Kosti pokračujeme rovně lesem spodem do Libošovic a z Libošovic to bereme ne nahoru zpět k vlaku ale doleva a k Nebáku - tam pauza a od Nebáku přes dolní mlýn do Mladějova v čechách - odtamtud odjezd vlakem. Tahle trasa vychází asi okolo 20km - vyjíždíme ráno a vracíme se večer příjemně unaveni...


Přidat komentář

Následující 3 pole nevyplňujte, slouží proti nevyžádané poště.

Odsud již můžete vše vyplnit.

Přezdívka:


Váš e-mail (nebude zveřejněn, slouží pro případnou komunikaci):


Předmět:


Text:


Kontrolní otázka:

Kolik je jedna plus jedna? (zapište číslicí)