Počasí

Dopřejte svému pejskovi pohodlí. Pelíšky na gugugaga.cz
Chytrý kočárek pro výlet se psem

Všechny výlety > Středočeský kraj

Vinařická horka

Upozornění: Při výletech dodržujte, prosím, veškerá omezení ohledně pohybu psů v dané lokalitě a respektujte příslušné zákony a vyhlášky. Redakce nenese zodpovědnost za případné škody vzniklé v souvislosti s návštěvou míst doporučovaných tímto webem. Děkujeme za pochopení.

Hodnocení:
(6x hodnoceno)
Kraj: Středočeský kraj
Vhodné období: Jaro
Léto
Podzim
Terén: Kopce
Prudké stoupání
Mírné stoupání
Pěšina
Lesní cesta
Délka trasy: Vycházka (do 5 km)
Orientační mapa výletu:

Popis: Když přijíždíte k tomuto nenápadnému kopci, vůbec netušíte, jaká krása vás čeká...

Vinařická horka je vyhaslá sopka, která původně fungovala jako lom. Dnes je toto místo vyhlášeno přírodní rezervací a státem chráněnou památkou.

Parkovat můžete na plácku přímo před vstupem na naučnou stezku, takže můžete absolvovat pouze tuto trasu nebo se můžete projít ještě po samotných Vinařicích.

Cestou na vrchol horky se asi trochu zapotíte, ale výhled je k nezaplacení. Vidět je krásně Říp a při dobrém počasí i Ještěd. Cestou nahoru vás překvapí náhlé změny přírody - pastvina, louka, mladý les, habrový les (nazývaný opilý). Naučná stezka není dlouhá, přeci jen trošku fyzicky náročná.
Rady:Dobrou obuv, cestičky jsou občas úzké a prudce stoupající. Pozor po dešti, některá místa mohou kouzat, jsou hodně vyšlapaná. Také buďte opatrní u okrajů, svahy jsou velmi strmé. Pro pejsky určitě vodu, nenašli jsme žádný zdroj vody.
Zajímavosti:Výhled na Říp, Ještěd. Kladenské věžáky odtud vypadají jak mrakodrapy - nic jiného kromě lesa okolo nich není vidět :)
Občerstvení v okolí:
Veterináři v okolí:
Ubytování v okolí:
Autor:Luccicek

Komentáře


Lenous
04.10.2014 - 11:06:23

Minulý týden jsem zde byla se svým chlupáčem a opravdu moc pěkný výlet. Vyšlo počasí, krásná příroda, určitě doporučuju. Jen je škoda, že skoro celou cestu jsem ji musela mít na vodítku. Chodilo zde hodně dalších lidí, někteří i s pejsky.


Přidat komentář

Následující 3 pole nevyplňujte, slouží proti nevyžádané poště.

Odsud již můžete vše vyplnit.

Přezdívka:


Váš e-mail (nebude zveřejněn, slouží pro případnou komunikaci):


Předmět:


Text:


Kontrolní otázka:

Kolik je jedna plus jedna? (zapište číslicí)