Počasí

Dopřejte svému pejskovi pohodlí. Pelíšky na gugugaga.cz
Chytrý kočárek pro výlet se psem

Všechny výlety > Jihomoravský kraj

NP Podyjí - z Čížova do Hardeggu

Upozornění: Při výletech dodržujte, prosím, veškerá omezení ohledně pohybu psů v dané lokalitě a respektujte příslušné zákony a vyhlášky. Redakce nenese zodpovědnost za případné škody vzniklé v souvislosti s návštěvou míst doporučovaných tímto webem. Děkujeme za pochopení.

Hodnocení:
(4x hodnoceno)
Kraj: Jihomoravský kraj
Vhodné období: Jaro
Léto
Podzim
Terén: Rovina
Kopce
Mírné stoupání
Silnice
Lesní cesta
Délka trasy: Celodenní výlet (do 20 km)
Orientační mapa výletu:

Popis: Vycházka v celkové délce asi 7-8km začíná v obci Čížov, která je vstupní branou do NP Podyjí. Na začátku obce je parkoviště určené pro auta turistů. Za obcí je silnice uzavřena zákazem vjezdu, i když silnice vede až do rakouského Hardeggu.

Asi 4km cesty vedou po asfaltové silnici, kde budete potkávat cyklisty a turisty, auta nikoliv. Cesta vede lesem z kopce dolů, cestou narazíte na odbočku na Hardeggskou vyhlídku s nádherným výhledem. Silnice končí u mostu přes řeku Dyji, v malebné rakouské vesničce Hardegg s krásným hradem. Zpět do Čížova se dostanete po zelené turistické značce, která již vede lesními stezkami s mírným stoupáním, částečně podél řeky, kde se můžou pejsci bezpečně vykoupat, řeka je zde již klidnější. Pokud nechcete jít cestou dolů po asfaltové silnici, můžete jít do Hardeggu i zpět stejnou cestou po zelené značce. Pokud si chcete procházku prodloužit, vydejte se ještě některou z turistických stezek za řekou, které leží v NP Thayatal.
Rady:Nezapomeňte vzít pejskovi vodu, cestou nepotkáte potůček ani studánku, na vodu - řeku Dyji - narazíte asi po 4km. Půjdete národním parkem, kde je oficiálně třeba mít pejska na vodítku. Pokud risknete mít pejska na volno, pozor na cyklisty, někteří se řítí z kopce jak blázni :-(
Zajímavosti:Na konci obce Ćížov je informační centrum NP Podyjí a zbytky Železné opony. Cestou do Haardeggu určitě nevynechejte odbočku z trasy na Haardegskou vyhlídku - výhled stojí opravdu za to :-)
Občerstvení v okolí:
Veterináři v okolí:
Ubytování v okolí:
Autor:Marcela Hanzlová

Komentáře


Přidat komentář

Následující 3 pole nevyplňujte, slouží proti nevyžádané poště.

Odsud již můžete vše vyplnit.

Přezdívka:


Váš e-mail (nebude zveřejněn, slouží pro případnou komunikaci):


Předmět:


Text:


Kontrolní otázka:

Kolik je jedna plus jedna? (zapište číslicí)