Počasí

Dopřejte svému pejskovi pohodlí. Pelíšky na gugugaga.cz
Chytrý kočárek pro výlet se psem

Všechny výlety > Jihomoravský kraj

Nový Hrádek u Lukova, okres Znojmo

Upozornění: Při výletech dodržujte, prosím, veškerá omezení ohledně pohybu psů v dané lokalitě a respektujte příslušné zákony a vyhlášky. Redakce nenese zodpovědnost za případné škody vzniklé v souvislosti s návštěvou míst doporučovaných tímto webem. Děkujeme za pochopení.

Hodnocení:
(4x hodnoceno)
Kraj: Jihomoravský kraj
Vhodné období: Jaro
Léto
Podzim
Terén: Rovina
Mírné stoupání
Kamenná cesta
Lesní cesta
Délka trasy: Vycházka (do 5 km)
Orientační mapa výletu:

Popis: Procházka začíná v obci Lukov, okres Znojmo, která je vstupní branou do NP Podyjí. V obci je značené parkoviště, které je zároveň výchozím bodem této procházky. Po červené turistické značce se vydáme po štěrkem zpevněné cestě a následně po lesní cestě až ke zřícenině Nový Hrádek, která se nachází v I. zóně národního parku. Zde končí turistická stezka a je třeba se stejnou cestou vrátit zpět.
Rady:Určitě nezapomeňte vzít pejskovi vodu, cestou nepotkáte žádný potůček ani studánku. Jelikož trasa vede částečně I. zonou národního parku, je třeba mít v této části pejska oficiálně na vodítku a neopouštět značenou cestu.
Zajímavosti:Prohlédnout si zříceninu Nový Hrádek můžete i s pejskem. Vstupné je 50Kč, děti, studenti, důchodci 30Kč, pejsci zdarma. Prohlídka trvá asi 60 minut, je zakončená úžasnou vyhlídkou na údolí Dyje z ochozu hradu. Na ochoz vedou prudší dřevěné schody, pro pejsky nebezpečné, takže na vás budou muset počkat dole (ti, co se nevejdou do náruče :-) Výklad pana průvodce je nesmírně zajímavý a poutavý, stojí za to absolvovat :-)
Občerstvení v okolí:
Veterináři v okolí:
Ubytování v okolí:
Autor:Marcela Hanzlová

Komentáře


Přidat komentář

Následující 3 pole nevyplňujte, slouží proti nevyžádané poště.

Odsud již můžete vše vyplnit.

Přezdívka:


Váš e-mail (nebude zveřejněn, slouží pro případnou komunikaci):


Předmět:


Text:


Kontrolní otázka:

Kolik je jedna plus jedna? (zapište číslicí)