Počasí

Dopřejte svému pejskovi pohodlí. Pelíšky na gugugaga.cz
Chytrý kočárek pro výlet se psem

Všechny výlety > Středočeský kraj

Hrad Český Šternberk

Upozornění: Při výletech dodržujte, prosím, veškerá omezení ohledně pohybu psů v dané lokalitě a respektujte příslušné zákony a vyhlášky. Redakce nenese zodpovědnost za případné škody vzniklé v souvislosti s návštěvou míst doporučovaných tímto webem. Děkujeme za pochopení.

Hodnocení:
(2x hodnoceno)
Kraj: Středočeský kraj
Vhodné období: Jaro
Léto
Podzim
Zima
Terén: Rovina
Kopce
Prudké stoupání
Kamenná cesta
Silnice
Lesní cesta
Délka trasy: Vycházka (do 5 km)
Orientační mapa výletu:

Popis: Dnes jsme si s kamarádkou udělaly výlet na hrad Český Šternberk, který se nachází kousek od Divišova a Benešova u Prahy. Autem se dá zaparkovat buď dole ve městě u řeky, kde je parkovné za 40 Kč za den nebo přímo pod hradem.

Do hradu psi mohou, ale pouze na nádvoří. Prohlídky hradu se psi nemohou zúčastnit, občas se udělá vyjímka pro malá plemena, která musejí být zavřená v tašce. Ale i nádvoří je zajímavé - je zde nádherný výhled na okolí a velice zajímavá ukázka ze světa sokolnicví s možností vyfocení se s dravcem, jako je například orel skalní, poštolka nebo výr velký. Na nádvoří je i možnost občerstvení a zakoupení suvenýrů.

Po opuštění hradu se vydáme po příjezdové cestě zpět směrem na hladomornu, která je vzdálená cca 500m. Vstupné do hladomorny je 10 Kč za dospělého a 5 Kč za dítě. Kdo bude mít štěstí, jako my, zastihne na pokladně hodnou starší paní, která nás nahoru pustila i se smečkou. Předem varuji - nahoru vede velice, VELICE úzké schodiště, ale dá se to zvládnout. :) Kdo vystoupá až úplně nahoru je odměněn nádherným výhledem do okolí. :) A pravé dobrodružství začíná při sestupu dolů - cesta nahoru je namáhavá, kdežto cesta dolů je jen pro opravdu odvážné, :D teda hlavně pokud máte tak šílenou smečku jako máme my. :D

Z hladomorny se vydáme zpět směrem na nádvoří, před kterým odbočíme směrem dolů po příjezdové cestě. Zde přejdeme hlavní silnici a na druhé straně vede lesní cesta, kde můžeme pejsky nechat pořádně vylítat:)
Rady:Pejskovi vezměte s sebou určitě vodu, jelikož kromě nádvoří a řeky dole ve městě nemá jinou možnost se napít.
Zajímavosti:Dole pod hradem za autobusovou zastávkou je malá cukrárnička, kde mají naprosto dokonalou točenou zmrzlinu za 20 kč. :)
Občerstvení v okolí:
Veterináři v okolí:
Ubytování v okolí:
Autor:Blaidd-drwg

Komentáře


kateřina: štermberk
21.01.2015 - 14:58:23

My jsme na Štermberku a je to tam o pusu ta hladomorna ještě že máme malého jezevčíka který se dá snést po schodech dolu. Sokolník je známý mé matky která tam před dvaceti lety dělala průvodkyni a v té době mohli do hradu menší psi a jeli jsme tam s přesvědčením že se půjdeme podívat do hradu ale nějak nám to nevyšlo.


Přidat komentář

Následující 3 pole nevyplňujte, slouží proti nevyžádané poště.

Odsud již můžete vše vyplnit.

Přezdívka:


Váš e-mail (nebude zveřejněn, slouží pro případnou komunikaci):


Předmět:


Text:


Kontrolní otázka:

Kolik je jedna plus jedna? (zapište číslicí)