Počasí

Dopřejte svému pejskovi pohodlí. Pelíšky na gugugaga.cz
Chytrý kočárek pro výlet se psem

Všechny výlety > Zahraničí

Chorvatsko - Rovinj

Upozornění: Při výletech dodržujte, prosím, veškerá omezení ohledně pohybu psů v dané lokalitě a respektujte příslušné zákony a vyhlášky. Redakce nenese zodpovědnost za případné škody vzniklé v souvislosti s návštěvou míst doporučovaných tímto webem. Děkujeme za pochopení.

Hodnocení:
(2x hodnoceno)
Kraj: Zahraničí
Vhodné období: Léto
Terén: Neurčeno
Délka trasy: Putování (2 a více dní)
Orientační mapa výletu:

Popis: Úžasné historické městečko na pobřeží Istrie kousek od Slovinských hranic. Z Prahy je vzdáleno cca 900 km a cesta trvá přibližně 12 hodin (pokud započítáváme přestávky na venčení a proběhnutí pejsků). Město je čisté, relativně klidné a naprosto Dogfriendly :). Bylo zde několik psích pláží, které lidi dost respektovali, takže pejskaři mají svůj klid. Pláže jsou většinou oblázkové nebo s jemným štěrkem. Voda je naprosto průzračná a vhodná i pro příznivce šnorchlování. Psi mohou vesměs do všech restaurací a je zde spousta možností na ubytování se psem. Psi mohou i do historické části města a do přístavu, pouze do památek nesmí. Je zde i spousta cyklostezek a za městem několik divokých pláží. Kdo se bojí cesty do zahraničí ve vrcholné sezoně, nemá se čeho bát, byly jsme tam letos s kamarádkou v polovině července a žádný problém, jak ze strany počasí tak ubytování, vše bylo naprosto úžasné. Mohu jen vřele doporučit.
Rady:Samozřejmostí je platný EU pas pro pejska a pro vstup na území Chorvatska není potřeba žadné speciální vyšetření, pouze kulaté razítko, které vám zadarmo dají na krajské veterinární správě. Pejskovi s sebou vezměte dostatek žrádla, jelikož se pak na místě dá sehnat pouze supermarketová klasika. Jinak co se týče pláže a vody, stopro s sebou boty do vody! Kameny jsou sice kulaté, ale dost kloužou.
Zajímavosti:Pejskům koupání v moři velice prospělo a všem se dostala srst do výstavní kondice a slaná voda zapůsobila blahodárně i na kožní potíže.
Občerstvení v okolí:
Veterináři v okolí:
Ubytování v okolí:
Autor:Blaidd-drwg

Komentáře


smajlin.ka: Ubytování
06.08.2012 - 07:17:56

Fotečky vypadají úžasně...příští rok se také chystáme na Istrii a musím říci, že Rovinj mě láká, už jsem tam byla..můžu se proto zeptat, kde konkrétně bych popřípadě sehnala vhodně ubytování i pro pejsky? Kde přesně jste bydlely vy s pejsky? Děkuju a hezký zbytek léta...


Blaidd-drwg: Re:smajlin.ka
06.08.2012 - 12:38:48

My bydleli u známých,ale jinak mám velice dobré zkušenosti při cestování se psem s touto stránkou www.adriadatabanka.com kde si ve vyhledávání zvolíte ubytování se psem. Využíváme jejich služeb relativně často hlavně tedy rodiče jelikož matka má Anglické sestry. Vždycky jsme se tedy ještě pro jistotu spojili s majiteli hotelů a domluvili se přímo s nimi,ale nikdy nebyl problém ubytování sehnat. jinak jestli uvažujete co cestě na Rovinj tak si tam pak najděte část města-pláž Cuvi cca v polovině pobřeží(cca 800m) je psí pláž,ale je možné se psem jít i na pláž normální. Přeji krásnou dovolenou:)


Petra Křečková
07.03.2015 - 09:35:19

Ahoj všem. Pokud někdo ještě váhá o dovolené s pejskem v Chorvatsku, věřte že není důvod :) od té doby co jsem zde koukla na tento výlet, jezdíme každý rok pravidelně, někdy i 2x za léto s pejsičkou k moři a všechno vždy bez problémů. Jak zde píše autor výletu, jezdíme též s adriadatabanka.cz a mohu jen doporučit. Poradí vám i s plážemi pro pejsky. Tak krásnou dovolenou všem.


Neznámý přispěvatel
02.06.2018 - 10:10:24


Přidat komentář

Následující 3 pole nevyplňujte, slouží proti nevyžádané poště.

Odsud již můžete vše vyplnit.

Přezdívka:


Váš e-mail (nebude zveřejněn, slouží pro případnou komunikaci):


Předmět:


Text:


Kontrolní otázka:

Kolik je jedna plus jedna? (zapište číslicí)