Počasí

Dopřejte svému pejskovi pohodlí. Pelíšky na gugugaga.cz
Chytrý kočárek pro výlet se psem

Všechny výlety > Praha

Z Karlína na Vítkov

Upozornění: Při výletech dodržujte, prosím, veškerá omezení ohledně pohybu psů v dané lokalitě a respektujte příslušné zákony a vyhlášky. Redakce nenese zodpovědnost za případné škody vzniklé v souvislosti s návštěvou míst doporučovaných tímto webem. Děkujeme za pochopení.

Hodnocení:
(2x hodnoceno)
Kraj: Praha
Vhodné období: Jaro
Léto
Podzim
Terén: Rovina
Kopce
Mírné stoupání
Silnice
Pěšina
Délka trasy: Vycházka (do 5 km)
Orientační mapa výletu:

Popis: Pokud hledáte v Praze vhodné místo pro procházku s pejsky, je tento výlet právě pro vás. ;) Na začátek trasy se nejlépe dostanete ze stanice Invalidovna, od ní se vydejte ke Kaizlovým sadům, kde můžete nechat pejska trochu proběhnout - dle dostupných informací není třeba mít v této lokalitě psa na vodítku.

Dále pokračujte přes Lyčkovo náměstí až k ulici Thámova, kde odbočíte k tunelu vedoucímu na Žižkov. Tunel vás dovede až ke vstupu do parku na Vítkově. V parku je v některých částech možný volný pohyb psů, přesně to zjistíte na informačních tabulích. Já se vydal po mírně stoupající cestě až k národnímu památníku, kde je nádherný výhled.

Od památníku se můžete vydat směrem k Armádnímu muzeu Žižkov, které je pod památníkem směrem k Hlavnímu nádraží. Zde je třeba mít pejska na vodítku. I zde se vám naskytne nádherný výhled na Prahu a především na ústí zajímavě řešených Vítkovských železničních tunelů.
Rady:Sledujte tabule, kde je možný volný pohyb psů. Především ve Vítkovském tunelu dejte pozor na cyklisty, aby nedošlo ke zbytečné kolizi.
Zajímavosti:Vítkovský tunel, Národní památník na Vítkově, Armádní muzeum Žižkov, nádherné výhledy.
Občerstvení v okolí:
Veterináři v okolí:
Ubytování v okolí:
Autor:Výlet se psem

Komentáře


Přidat komentář

Následující 3 pole nevyplňujte, slouží proti nevyžádané poště.

Odsud již můžete vše vyplnit.

Přezdívka:


Váš e-mail (nebude zveřejněn, slouží pro případnou komunikaci):


Předmět:


Text:


Kontrolní otázka:

Kolik je jedna plus jedna? (zapište číslicí)