Počasí

Dopřejte svému pejskovi pohodlí. Pelíšky na gugugaga.cz

Upozornění

Na této stránce naleznete důležitá upozornění, která byste neměli přehlédnout.

Někdo ve Vašem okolí rozhazuje otrávené návnady? Zranil se Váš pes díky nečekaně rozházenému sklu? Je nebezpečné, aby pes skákal do nějakého konkrétniho rybníka? Varujte ostatní pejskaře před jakýmkoliv nebezpečím a dejte nám vědět na info@vyletsepsem.cz. Do kolonky předmět napište "Upozornění". Pro přehlednost nabízíme i mapu. Informace na této stránce mohou pocházet i z neověřených zdrojů, není v našich silách vše ověřit.

EnteroZoo - detoxikační gel

V případě otravy vše nahlaste na policii. Když se nebudou otravy hlásit, tak těžko můžeme čekat, že se tím někdo bude zabývat. Je dobré s sebou mít zprávu s vyjádřením veterináře a případné fotky. Podrobné informace jestliže jste narazili na návnadu nebo mrtvé zvíře najdete na stránkách www.karbofuran.cz  Rádi vám zde se vším poradí.

Nikdy se návnady nedotýkejte! Můžete tak otrávit sami sebe.


Zobrazit větší mapu

 

 

2.1.2014 - Kunratický les
Zuzana V. napsala: Ve čtvrtek se náš pes přiotrávil v Kunratickém lese. Je zvykla běhat tam na volno, takže odběhla jako vždy šmejdit, ale tentokrát to ošklivě odnesla. Vyloženě návnadu sem neviděla, ale dle rozboru to nejspíš byl nějaký jed nebo prášky.

06.12.2013 - Praha 2
Dobrý den, ve středu večer se nám otrávil pes na ulici Salmovská v Praze 2. Něco snědl, ale ten jed byl tak silný, že za hodinu zemřel. Od prvních příznaků uběhlo jen 30 minut. Už před třemi týdny něco snědl ve stejné ulici, bylo mu špatně, ale přežil, bylo to něco modrého. Od té doby jsme byli pozorní, ale... Doufám, že někomu tato informace pomůže.

23.11.2013 - Kolín
Dobrý den, 4.2.2013 jsem našla na své zahradě v Kolíně, křižovatka ul. Zborovská a Na spravedlnosti naházené klobásy, kdy v jedné byla vložena kapsle žluto-oranžové barvy s nezjištěnou látkou. Věc jsem oznámila na Policii ČR, mám doma služebního psa Policie ČR. Zřejmě se jedná o nenávist jednoho souseda, který na mě neustále píše stížnosti na různé úřady. Ale i tak si myslím, že by se o tom mělo vědět, možná nejsem jediná, kdo měl návnadu na dvoře. Tato situace se opakovala 2x v dubnu, září, říjnu a 2x v listopadu. Návnada je většinou naházena na zahradě mého domu, ale několikrát byla i na chodníku před domem.

24.8.2013 - Velká Ohrada
Otrávené nástrahy na Velké Ohradě - Dnes odopledne nám Ozzynka snědla otrávenou nástrahu! Bylo to na křižovatce Janského a Červeňanského, na Praze 5 - ve Stodůlkách. Momentálně Ozzynka bojuje o život.

12.8.2013 - Břidličná
Dobrý den, píši protože včera nám známá napsala že jí někdo otrávil psa. Trápila se dva dny, a já bych chtěl předejít dalším úmrtím zvířat. Název města je Břidličná (okres Bruntál). Snad tato zpráva pomůže předejít úmrtí dalších zvířat.

8.8.2013 - Barchov
Dobrý den, dnes kolem poledne nám někdo otrávil dva psy v Barchově u Nového Bydžova. Podle veterináře šlo nejspíše o karbofuran. Vše šlo velmi rychle. Prosím, dávejte si pozor na své mazlíčky.

9.7.2013 - Rokycany
Dobrý den,hlásím několik případů otravy psů vhozením nějakých kapslí přes plot do zahrad. Informaci mám z doslechu, tak nemůžu zaručit 100% pravdivost, ale proč by si to někdo vymýšlel. Buďte opatrní. Hlášené případy jsou z Rokycan, konkrétně z části Plzeňského předměstí.

27.6.2013 - Praha 6
Na Praze 6 v blízkosti ulice "Na Pahoubce", chodí lesem bezdomovec a z igelitky něco kolem sebe rozhazuje na zem. Byl takto viděn už vícekrát. Buďte obezřetní, může se jednat o jed.

25.6.2013 - Nosálov
Dnes byl otráven pes v obci Nosálov. Patrně se jednalo o stejný jed jako před rokem. Otravy jsou hlášeny i z okolních obcí. Návnady jsou zpravidla přímo na pozemcích majitelů psů.

24.6.2013 - Šumperk
Dobrý večer, cílené otravy psů se bohužel objevily už i ve městě Šumperk, tak prosím o zanesení do mapy. Děkuji za vaši iniciativu.

24.6.2013 - Praha 5, Holečkova
Chtěla bych upozornit na možost trávení psů v okolí parku Sacre Coeur, Holečkovy ulice, Zapovy ulice. Naše labradorka 23.6.2013 pravděpodobně něco snědla a nejspíše nám to někdo hodil a zahradu Zapova 4. Všechny příznaky svědčily o otravě (záchvaty, pěna od pusy, třes,..). Bylo to strašné, naštěstí vše zatím vypadá dobře. Menší pes by mohl mít problém. Buďtě opatrní.

24.6.2013 - České Budějovice - pytlácké pasti - železa
Dobrý den,chtěla bych varovat před pytláckými nástrahami (čelisti - železa) v Českých Budějovicích čtvrti Suché Vrbné a Vráto. Hlavné v oblíbených venčících lokalitách u Cihelny.Je již v šetření PČR, info proběhlo i sdělovacími prostředky ale přesto informací není nikdy dost.

22.6.2013 - Milín
Dobrý den, hlásím otravy psů v Milíně ork. Příbram. Manželovým rodičům otrávili fenku, jejich sousedce sousedce pejska, ale toho se naštěstí podařilo zachránit. Slyšela jsem ještě o několika dalších případech.

11.6.2013 - Místa určená k deratizaci po povodních zde!

8.6.2013 - Benešov u Prahy
Dobrý den,dnes 8.6. 2013 naše fenka snědla vydlabaný kus buřtu v Zapově ulici, co jsou bytové domy. Nástraha byla ukryta v křoví. Paní nás informovala, že její jorkšír v těch místech něco před 3 dny snědl a otrávil se. Vyvolali jsme zvracení a vše ok. Dávejte si v těch místech pozor.

7.6.2013 - Ústí nad Orlicí
Dobrý den, dne 11. 5. 2013 byl zřejmě otráven pes v Ústí nad Orlicí. Veterinář si nebyl 100% jist, ale příznaky a 100% zdraví psa tomu nasvědčují. Pes poté bohužel zemřel. Již před 2 roky v sousedním domě byla také otrávena fenka.

7.6.2013 - Světice u Říčan
Dobrý den, ráda bych Vaším prostřednictvím rozšířila toto varování, které bylo vydáno věstníku z 6.6. 2013. Jedná se o obec Světice u Říčan, jsem majitelkou dvou labradorek a bojím se je nechat na zahradě samotné..

Obecní úřad varuje všechny majitele domácích mazlíčků před nebezpečím otravy. V obci bylo v poslední době zjišteno již několik případů otrávených psů. Jedná se i o případy, kdy zvíře bylo otráveno na pozemku majitele. Policie ČR byla o situaci informována.

5.6.2013 - Uzavírky parků byly rozšířeny o další.
 
Seznam se rozrostl o dalších 16 parků. Seznam zde.

4.6.2013 - Uzavřené parky v Praze
 
Ode dneška platí zákaz vstupu do třiceti parků v Praze z důvodu bezpečnosti. Parky jsou podmáčené a hrozí pády stromů. Seznam parků zde.

30.5.2013 - Petrovice - Bellova ulice
Dnes u zastávky autobusu Morzeova v ulici Bellova (Praha 15 - Petrovice) jsem nalezl pravděpodobně "návnadu" pro psy.

Dva kusy točeného salámu. Po bližším prozkoumání jsem zistil že z jedonoho kusu trčí kus párátka.

Celou věc jsem hlásil na linku 156 kde jsem byl odkázán na linku 158. Státní policie mi však zdělila že neví co stim mají dělat a ať to vyhodím do koše. Když jsem je upozornil že by semohlo jednat právě o návdadu pro nějakého psa a měly by to teda hlásit a poslat na Krajskou veterinární správu, řekly mi že to mají zakázané protože to stojí peníze.

Aujezskyho choroba v ČR.

(Převzato od SVS ČR - Josef Duben, tisk. mluvčí SVS)

Státní veterinární správa již několikrát upozorňovala myslivce, aby počítali s rizikem, že se jejich pes může od černé zvěře nakazit Aujezskyho chorobou.
A právě tento týden 26.4.2013 diagnostikoval Státní veterinární ústav Olomouc případ Aujezskyho choroby u psa ze Severní Moravy. Jednalo se o sedmiletého amerického stafordšírského teriéra, který počátkem prosince na naháňce divokých prasat přišel do styku s divočáky. Po provedené pitvě zvířete byl virus následně potvrzen molekulárně genetickými metodami.
Aujeszkyho choroba je celosvětově rozšířené virové onemocnění prasat, ale i dalších zvířat. V Evropě i přes výraznou snahu dosud nedošlo v celé řadě států k eliminaci této nákazy. V ČR byl ozdravovací program na Aujeszkyho chorobu ukončen v roce 1987 a od roku 2004 má ČR statut země prosté Auzjeszkyho choroby u domácích prasat. Prase divoké je však i v ČR dále hostitelem a zároveň rezervoár viru. Tato virová infekce postihuje nervový aparát a respirační trakt, má vysokou mortalitu, zejména u selat.

Aujeszkyho chorobou se mohou od prasat nakazit i další druhy zvířat, u kterých onemocnění končí vždy úhynem, léčba NENÍ možná.

U PSŮ ONEMOCNĚNÍ IMITUJE INFEKCI VZTEKLINOU !!!

Vakcinace v současné době neexistuje. Člověk není k infekci vnímavý.

V červenci 2011 vydala Státní veterinární správa pokyn k zahájení sledování Aujeszkyho choroby u prasete divokého v ČR. Do pololetí letošního roku bylo sérologicky na průkaz protilátek vyšetřeno zhruba 4,5 tisíce vzorků divočáků a z toho bylo 34 % pozitivních. Referenční laboratoří pro Aujezskyho chorobu je pro Českou republiku Státní veterinární ústav Olomouc.
V současné době představují pozitivní divočáci riziko především pro lovecké psy, kteří při lovu přicházejí s černou zvěří do přímého kontaktu. Velmi ostražití musejí být také zemědělci chovající prasata, aby nedošlo k zavlečení nákazy do chovu domácích prasat. Státní veterinární správa i soukromí veterinární lékaři nákazovou situaci sledují a jsou v kontaktu s myslivci, kynology a zemědělci, které o rizicích informují.

28.5.2013 - Varnsdorf
Varnsdorf, v okolí ulice Fibichova, ,,Někdo,, otrávil mé sestře psa, pes to přežil, ale je na tom špatně a u sousedů také. Následně v této ulici zastřelili psa, upravenou vzduchovkou (upravené střelivo). Pes to nepřežil. Měl prostřelené plíce. Přijelo několik policejních aut .

27.5.2013 - Cheb
Minulé pondělí nám zemřel pejsek....největší pravděpodobnost otrava.
V úterý zemřela známé také fenka....od veterináře také podezření na otravu.
Oba případy se stali v Chebu, jen každý v jiné lokalitě. Jeden případ byl v Komenského sadech a druhý v Hájích..

27.5.2013 - Mydlovary
Mydlovary - Obyvatelé Mydlovar na Českobudějovicku mají opět strach o své domácí mazlíčky. S příchodem jara zde stejně jako v minulých letech řádí travič zvířat. Starosta obce chce proto pořídit bezpečnostní kamery.
Více info zde.

25.5.2013 - Divoká Šárka
Dneska ráno sem potkala sestřičku z veteriny co byla v OD Šárka a teď jsou přestěhovaný ve Veleslavíně, varovala před venčením v šárce od džbánu dál směr konečná tramvaje, prý od pátku ošetřili tři psy po střelbě ze vzduchovky a dvě paní jim tam přinesly nějaký návnady, který našly v místech, kam choděj lidi se psama, doktor nechal udělat rozbor a v návnadách byl jed na krysy...tak si dávejte bacha
 
23.5.2013 - Hronov, Náchodsko
Pokus o otravu. V noci oba štěkali a zvraceli, ráno byla fena schovaná na konci místnosti schoulená do klubíčka a velice se třásla, nereagovala na přivolání, byla naprosto odevzdaná..
Pes ležel vedle mísy – nereagoval na přivolání, stejný stav………. Ihned jsem kontaktovali naši veterinářku, oba dostali injekce, mají nařízený klid,… spí … dávám jim vodu injekční stříkačkou, nyní po 6 h od aplikace injekce občas zvednou hlavu.

19.5.2013 - Linhartice
B.Z.: Dobrý den chci upozornit na okolí Linhartic Pardubický kraj. Bylo tam otráveno více než 16 psů!!! 
Nevíme do čeho dává návnadu..


19.5.2013 - Zbýšov

T.L.: Otravy psů ve Zbýšově, pozor již více případů
 

17.5.2013 - Praha - Sídliště Písnice

Dnes náš pes před paneláky u plácku před Albertem,našel kus syrového masa. Naštěstí ho nesnědl, ale poté jsem tam našla ještě další dva kousky. Kousky byly očividně ukrojené, nezapáchaly a nemůžu potvdit, že byly otrávené. Každopádně pro jistotu dávejte při prochákách v těchto místech pozor.

14.5. 2013 - Ostrava - Poruba
Dobrý den, tato informace koluje po facebooku útulků a pejskařů v Moravskoslezeském kraji:

POZOR - TRAVIČ V OSTRAVĚ-PORUBĚ U DUHY - 14. 5. 2013.
Někdo napíchal do masa nemrznoucí směs; fenka, která to snědla, je po dlouhých hodinách strávených na veterině, naštěstí v pořádku. Není to ojedinělý případ, další pes byl otráven u obchodu. (Informace se objevila ve skupině Ostrava, Bull sport, venčení, diskuze, výlety a jiné se psími miláčky !)


12.5.2013 - Úholičky

U nás již 3. otrava psa s tragickým koncem.


6.5.2013 - Zbraslav

Mějte své psy pod dozorem. Na polích a v lesích jsou mláďata a nejspíše proto jsou někteří myslivci aktivnější. Četli jsme o třech postřelených psech v jednom týdnu na Zbraslavi.


6.5.2013 - Ohrobec

Pozor pro vsechny pejskare a nejen ty... Babicka nasi kamaradky sla vencit pejska mezi obci Ohrobec a Karov.Pejsek sebehl nekam do strane a najednou babicka slysela vystrel !!!! Videla pejska jak se plazi zpatky za ni.. Pejsek byl postrelen..Kulka prosla celym telem.Neznameho pachatele videla bohuzel jen utikat pryc.Jeji pejsek je v kritickem stavu v nemocnici kde bojuje o zivot a babicka je z toho psychicky na dne. Prosim o sdileni pro vsechny,aby si davali pozor.


1.5.2013 - Brno

Včera, 1.5.2013, u Vaňkovky v Brně dávali lidé první pomoc pejskovi, dle způsobu provedení usuzuji, že šlo o otravu, vyvolávali u něj zvracení, ale chudáček na tom byl velice špatně, zřejmě šlo o akutní stav s rychlým nástupem.....nebezpečná látka :(


23.4.2013 - Žacléř

Dobrý den, chtěl bych upozornit na traviče psů v Žacléři.
Mě otrávili psa 5.3.2013 a od té doby už byli otrávení další čtyři psi, poslední minulý týden.
Návnady byly položeny v lokalitě u kostela a Na pilíři.


18.4.2013 - Praha 3

Oznamuji, že moje milá fena zemřela 18.4.2013 pravděpodobně na otravu Vanishem na slimáky. Večer byla čilá, ráno byl stav tak vážný, že veterinářka ji viděla už po smrti. Já Vanish nepoužívám, nejsem si vědoma, že by ráno na procházce kolem zahrádkové kolonie něco snědla, odpoledne jsme byly spolu na zahradě a ani tam jsem si něčeho podezřelého nevšimla. Možná, že to někdo rychle hodil do zahrady nebo si to přinesla na tlapkách, které si pak olízala. Stalo se to v Praze 3, Na Balkáně.

16.4.2013 - Studénka
Dobrý den,kamarádka mi včera oznámila už třetí otravu kočky u nich v ulici. Tak pozor, jedná se o místa kolem kostela a Malé Starny v Butovicích


15.4.2013 - Praha - Luka

A.J.:Dnes mi pán na procházce řekl (důvěryhodná osoba), že jeho pes našel buřt prošpikovaný jehlama, a to v místě Praha 5 - Luka, když se vchází do centrálního parku od autobusové točny směrem od stodůlek na louce před parkem, pod billboardem u cesty!! Dávejte si pozor!!!! Další nahlášené otravy jsou z Prokopského údolí u Volcana


14.4.2013 - Liberec - Doubí

J.B.: V Liberci v Doubí nám již několikrát přiotrávili našeho německého ovčáka pomocí jedu ukrytého v pamlsku, který hodili přes plot. Nechápu, jak může někdo ublížit něčemu tak nevinnému a čistému, jako je duše zvířete.


13.4.2013 - Plzeň

Dobrý den, včera jsem se dozvěděla, že někdo hází buřty s jedem na krysy do zahrad ve Slovanském údolí v Plzni. 3 pejsci to nepřežili, jeden je na kapačkách. A také na cestě k Lidlu v Plzni na Skvrňanech.


11.4.2013 - Trutnov - Úpské nábřeží
Magda: Chtěla bych varovat všechny pejskaře z Trutnova. Na Úpském nábřeží naproti bazénu jsem našla kus párku propíchaný hřebíky. Už asi před měsícem se totéž stalo na Kryblici. Dejte pozor!

12.4.2013 - Frýdek-Místek
Maso s návnadou v ulici Brožíkova. Policie vše zdokumentovala a čeká se na rozbor.
10.4.2013 - Beroun se deratizuje
Město žádá všechny chovatele, aby věnovali zvýšenou pozornost domácím zvířatům, především psům, kočkám či fretkám a nepouštěli je volně bez dohledu na veřejná prostranství ve městě.

2.4.2013 - Praha Chodov
Dogpoint : Hlášeno rozházení podezřelých tablet v Praze na Chodově. Tyto tablety jsou červené, velikostně cca 1 cm - tableta je viditelně otevřena, něčím napěchována a opět uzavřena. Vše bylo nahlášeno na polici, která ovšem odmítla nechat udělat rozbor, že prý je to drahé! Stejně tak policie potvrdila, že ve stejný den přijali oznámení na další dvě návnady! I přes to, že byly tablety vysbírány, se na stejném místě objevily znova!! Jedná se o ulici Nechvílova v Praze - zde byly tablety rozházené cca na 300m2 a to i ve vnitrobloku u dětského hřiště.
Dosud tedy nevíme, zda se jednalo o žert nebo je tento případ vážný. Dbejte na bezpečí svých čtyřnohých přátel, ale i dětí!!

2.4.2013 - Praha 8
J.B.: Dobrý ded, slyšela jsem, že nedávno byl otrávený pejsek v Praze 8 - Bohnicích v ulici Tarnovská (oblíbená venčící ulice). Údajně jedl něco ve sněhu, bylo to bílé. Poté přišel domů a tekli mu sliny a poté padnul a zemřel. Výstraha pro všechny pejskaře!

25.3.2013 - Liberec
D.S.: Dobry den dnes nekdo v modrem aute nasypal jed do psiho zradla u popelnic 
panelaku v Rochlicich v Liberci u Kyjevskeho namesti..
 

25.3.2013 - Praha 4 - Libuš
Katka H.: Dnes jsem byla na procházce se psem v parku na Praze 4-Libuši, který je na konci ulice K Jezírku, a po parku byly na chodníku poházené kousky sušených psích masíček Let's bite chicken sandwich, nakrájené na kousky a bylo kolem nich mokro, jako kdyby byly v něčem namočené. Je to psí park, a je dost možné, že to někomu vadí. Prosím dávejte na psíky pozor, masíčka jsou dost velké lákadlo.

 
23.3.2013 - Praha 8
Dobrý den, v zalesněném prostoru mezi zastávkou invalidovna a hotelem Olympik v Praze 8 jsem našla klobásku prošpikovanou jedem na krysy.

20.3.2012 - Ostrava
Dobrý den, v Ostravě Komenského sadech se před čtyřmi dny otrávili dva psy, nejspíš nastražená otrávená návnada. Tak dávejte pozor.

19.3.2013 - Praha 6 - Vítězné náměstí
"Proton": Solidní paní sousedka mne informovala, ať nechodím se psem na Vítězné náměstí v Praze 6 v době konání Farmářských trhů (každou sobotu od 8-14). Prý tam někdo rozhazuje otrávené žrádlo. Nemám to jinak ověřeno, ale snad to za pozornost stojí.

15.3.2013 - Plzeň - Lochotín, Doubravka, Bol. rybník

HAF & MŇAU (Ája Ž.): Pozor!... Pejskaři z Plzně, zejména okolí Boleveckého rybníka, Lochotína a Doubravky! Opět udeřil travič psů!... Několik obětí znovu hlášeno, bohužel Policie ČR nepokročila v pátrání... V případě, že pes něco požije, okamžitě vyvolat zvracení pomocí ředěného peroxidu vodíku či velkého množství vody a IHNED k veterináři!!! Je to jed na krysy, takže jde o minuty!

13.3.2013 - Třinec

Klinika Nowavet: Dnes ráno byl na naší klinice ošetřen pes křížence, který pozřel návnadu v podobě většího párku. Uvnitř se nacházel přípravek na hubení hlodavců, který způsobuje u psů těžkou otravu provázenou nekontrolovatelným krvácením. Prosím proto všechny majitelé psů především z Třince a okolí, aby dbali zvýšené opatrnosti při venčení. Návnada byla umístěna u garáže na ulici Tyršova.

12.3.2013 - České Budějovice - Lannova třída a Na Sadech
Pavlína M.: V Českých Budějovicích byly na Lannově třídě a Na Sadech nalezeny otrávené návnady, v některých byly zapíchané hřebíky.

11.3.2013 - Praha 10 - Horní Měcholupy 

Zuzana K.: právě jsem se doslechla od důvěryhodné osoby, že byl její pes otráven 11. 3. v okolí ulice Boloňská, Praha 10 - Horní Měcholupy. A to měl náhubek a byl na vodítku, bohužel stačilo něco olíznout a její známé také otrávili psa - naštěstí byla pohotová a rychle mu to z tlamy vyndala. Oba psi přežili. Veterinář potvrdil otravu. Pejsek zvracel krev, naskákaly mu nějaké fleky a pět dní se z toho dostával.
 
10.3.2013 - Praha - Tyršův vrch
Veterinární ordinace MVDr. Martiny NačeradskéPozor v parku "Třešňovka" (Tyršův vrch / Kapitol) mezi Michlí a Vršovicemi!! Měli jsme tu případ otráveného pejska!!! Příznaky otravy jsou nekoordinované pohyby, vrážení do věcí, třesy, silné zvracení a velké bolesti břicha. Nevíme, co přesně pejsek sežral, ale mělo to chemický zápach (jako ředidlo). Příznaky otravy se projevily přibližně 5 hodin po venčení. Je to něco malého, co majitel ani nepostřehl, že pes sežral. Pejska se podařilo zachránit. Toto je varování pro všechny, kteří venčí v této oblasti! Sežral to někdy v toto úterý večer. Velmi mu pomohl Enterozoo gel, tento hydrogel na sebe pravděpodobně navázal toxickou látku, ať to už bylo cokoliv.

10.3.2013 - Brno - Šlapanice
Eva: Ve Šlapanicích (Brno venkov) byly nalezeny návnady a to u potoka směr Ponětovice.

10.3.2013 - Praha Vršovice
Kateřina M.: Ráda bych upozornila, že cca před měsícem se můj pes přiotrávil něčím neznámým naproti fotbalovému hřišti s hospůdkou "Lokotka", v parku u stadionu Bohemians ve Vršovicích. Ve stejném parku na straně podél Botiče také velmi často probíhají deratizace potkanů - je zde lepší mít pejsky opravdu pod dohledem.

9.3.2013 - Malá ohrada, Stodůlky
V.J.: Dobry den, bohuzel se musim pridat k dalsim oznamovatelum mist s otravenou navnadou. Praha 5 Centralni park - v te casti jak se podchazi silnice a jde se smerem do Prokopskeho udoli (je tam wellness Vulkano). Mestska Policie uz o tom vi a prubezne kontroluje okoli, ale nikdy nevite :(
 
8.3.2013 - Neratovice - Městský úřad
Alena. K.: Upozornění městské policie Neratovice - Bohužel trávení psů pokračuje, což dokazuje oznámení MVDr. Bilíkové Jitky, kdy pes majitelky pozřel návnadu v pátek 8. 3. v parku u MěÚ a poté zahynul. Důrazně proto všechny majitele svých mazlíčků upozorňujeme, aby byli ostražití a zejména u psů používali náhubky a tak zabránili pozření nastraženého otráveného vuřta apod. Dále upozorňujeme, že k otrávení nedošlo v důsledku nástrah jedu na hubení krys. Děkujeme za jakoukoliv informaci, která by vedla k odhalení pachatele.
 
8.3.2013 - Brno - Židenice
Eva: Ze zdrojů na Facebooku jsou ohlášené další nalezené návnady, a to v Brně 8.3. - 2 psi uspáni po pozření, Brno-Židenice Stará Osada, Slevačská a okolí.

8.3.2013 - Modřany
N.B.: Dobrý den, 8.3. jsem našla v ulici Hřebíkova (Praha 4 Modřany) pohozenou kuřecí kost a kus syrového masa. Bylo to u jednoho z paneláků hozené pod balkonem v křoví, chci varovat všechny Modřanské pejskaře. Rovnou tedy i připíši, že Modřany jsou také plné střepů, bohužel.

8.3.2013 - Třebíč a okolí
Útulek Třebíč.: Upozornění pro majitele pejsků! 
POZOR!!! V Borovině Za rybníkem, ve Starči, v Kracovicích, v Mastníku a v Čechočovicích někdo tráví psy!!! Už jsou 4 případy otrávených psů!!! Dávejte pozor na svoje miláčky!

7.3.2013 - Milovice
K.R.: Dobry den, chtěla bych ohlásit, že nebezpečný travič psů zaútočil i v Milovicích na Nymbursku. Rozhazuje tu jed na hlemýždě a také návnady s jedem na krysy. Dávejte pozor na své mazlíčky ale i děti.
 
6.3.2013 - Jihlava
Vojtěch U.: Dobrý den v místních novinách jsem zaregistroval zprávu: http://jihlavske-listy.cz/clanek12478-nestastna-majitelka-otraveneho-psa-smrti-to-nekonci.html
Podle všeho se pes otrávil při procházce kolem bazénu E. Rošického v Jihlavě
 

6.3.2013 - Lipník 
Katka K.: Dobrý den, bydlím v bytovce v obci Lipník ,Ml.Boleslav v létě 2012 mi někdo otrávil 2 psy bylo to řešeno i s policii a měla jsem v ruce i pitevní zprávy z Pražské laboratoře a policie nic nějak neřešila,naopak mi naznačili,že jsem se se psy pohybovala jen já a mohlo by se to otočit proti mě za týrání zvířat.Tak to je takový jen úvod....

Dnes u té samé bytovky ,dva kocouři přišli otrávení jeden umřel a druhý se z toho dostává.Veterinář potvrdil otravu jedem.Žije tu dohromady 7 psů a já mám strach že přijdu o dalšího pejska.Nevím co mám dělat když policie nepomůže a z něčeho se tu ty kočky otrávili.

4.3.2013 - Trutnov - Kryblice
Staff-Bull Trutnov: U místní prodejny potravin byla nalezena návnada se šrouby. Více ve článku.

4.3.2013 - Strakonice - Na Ohradě
Andrea. Š.: Ráda bych upozornila všechny pejskaře na trávicí návnady ve Strakonicích, konkrétně Na Ohradě - kolem řeky a také v okolí hotelu Bavor. Dávejte pozor, ať pejsci nic nesežerou, ani nevkročí do okolních křovin ( nevím proč, našeho pejska to tam vždy táhne, pořád tam něco cítí ) hodněkrát si tam už rozřízl pacičku.

3.3.2013 - Strakonice - Sídliště Mír
S.Z.: Ve Strakonicích na Sídlišti Mír byli, jenom co vím, během měsíce února přiotráveni minimálně tři pejsci, dva zvraceli, třetí měl namále, mě krvavý průjem a pěnu kolem tlamičky, naštěstí se z toho dostal. Dávejte si na psy pozor, nevím, kdo může být tak zlý.

2.3.2013 - Plzeň - Sokolovská
Vlaďka S.: Chtěla bych informovat o trávení psů v Plzni v Sokolovské ulici č. 60. 4 případy!!! Všichni pejsci jsou po smrti. Dávejte si, prosím, pozor.
 
2.3.2013 - Olomouc - Řepčín
Monika H.: Cca před čtvrt rokem se mi otrávili 2 pejskové někdě venku v kukuřičném poli. Naštěstí se z toho oba dostali. Každopádně jsme posléze zjistili, že jsme zřejmě nebyli jediní, protože někdo v okolí vyvěsil cedulky, ať si pejskaři dávají pozor, že někdo tu rozházel jedy. Bohužel jsme nezjistili o jaký jed šlo. Konkrétně se to stalo v Olomouci obec Řepčín. Je zde nově udělaná cyklistická stezka, kolem ní jsou pole a teče zde Mlýnský potok.

28.2.2013 - Písek
Zuzana: Dobrý den, chci upozornit obyvatele Písku v jižních Čechách,že po celém městě jsou nástrahy jedu na krysy, už bylo otráveno několik psů.Tak pozor! Poslední případ otravy o kterém vím, byl na sídlišti Logry.

28.2.2013 - Praha 6 - sklo na zemi
P.J.: Ahojte, v Praze 6 v parku na náměstí Interbrigády u laviček v pravém dolním roku je neustále rozbité sklo (50°6'21.397"N, 14°23'45.984"E).
 
27.2.2013 - Hrušovany u Brna
katerina.svo: Nález velkého kusu špeku a v něm napíchané hřebíky.

26.2.2013 - Nové Město nad Metují
Dobrý den, právě jsem se dozvěděla, že známým umřela čtyřletá fenka labradora na otravu. Majitelé jsou zdrceni. Aby taky ne.
Podle jejich informací byli na procházce v Novém Městě nad Metují - ulice ČSA, Johnova, Dukelská, Husova. Nejsou si vědomi, že by něco sežrala. Bohužel nemohou vyloučit, že ji někdo něco nedal přes plot (bydli v ulici Husova). Vše probíhalo velmi rychle a veterinářka bohužel nic nezmohla.
Podle veterinářky se jedná asi o 4. otravu v daném městě. Předchozí tři případy se týkaly psů se sídliště Malecí.
Protože jsem také majitelka psa, varujte prosím všechny ostatní.

25.2.2013 - Frýdek-Místek
Jana O.:Dnes 25.2. nám ve Starém Městě (u Frýdku-Místku) na otravu uhynul pes.

25.2.2013 - Neratovice
Útulek Lesan Kralupy nad Vltavou: VAROVÁNÍ VŠEM PEJSKAŘŮM - 25.2. mi psala majitelka našeho bývalého útulkového svěřence, že pejsek byl otráven krysím jedem v Neratovicích - ulice Edv. Beneše, ev. na kopci Miluji. Také ulice Kojetická byla místem otravy jiného psa.
Držte Šmudlovi palce a buďte opatrní, psy puštěné navolno opatřte náhubkem s dvojitým dnem, přes který neprostrčí jazyk, aby nemohli nic sežrat.
 
23.2.2013 - Praha - Vítkov
Simona V.: dostala jsem od kamarádky informaci týkající se otrávených návnad. Údajně našla 23.2. u cyklostezky na Vítkově (Praha 3) návnadu v dortu – modrá barva jedu.

22.2.2013 - Frýdek-Místek
Bohužel se i u nás ve městě objevil případ otravy psa. Kamarádova Tosa-Inu, nevím ale přesné místo

22.2.2013 - Praha - Náměstí míru
Mirek S.:Dobry den, dnes v ranních hodinách jsem narazil na malé kousky roztrhaného sýru, systematicky rozházeny po psí louce na náměstí Míru, Praha 2.

22.2.2013 - Praha - Petržílkova
Michaela H.:Dobrý den , v ulici Petržílova – Praha 412 Modřany můj starší pes snědl kus kosti hozené v křoví není to poprvé co se s tím v Modřanech setkávám. A pak dále rozházené kusy rohlíků. 3 dny měl oškliví krvavý průjem dejte si pozor!

21.2.2013 - Plzeň
Jana K.: Dobrý den, mám informaci, že několik pejsků se otrávilo v Plzni na náměstí T. G. Masaryka. Tak si dávejte pozor.

21.2.2013 - Hodonín
Milena: Dobry den, 12.února 2013 mi v Hodoníne umřel pejsek rotvajler na otravu nervovým jedem!! Je to už můj druhý pes v rozmezí půl roku, který byl otráven. Také vím od naší paní veterinářky MVDr. Hany Vičarové, že v Hodoníně bylo od loňského listopadu otráveno asi 12 psů, všechno na sídlišti Jihovýchod.

21.2.2013 - Praha - Lužiny
Dobrý den, též bych se přidala s upozorněním, že na Lužinách (- v okolí "komplexu - Nové Stodůlky" , tj. ulic Raichlova, Anny Rybníčkové, a možno dalších ulic, které jsou v blízkosti těchto ulic u Prokopského údolí) někdo traví pejsky. Bohužel i náš pejsek měl podezření na otravu. Zvracel, selhaly mu játra a měl xx násobně zvětšený žlučník. Naštěstí se jeho stav zlepšuje a otravu (nemůžu to 100% , zda to byla otrava, ale veteřinářka se k tomu též přiklání) přežil. Příští týden jdeme na kontrolu. 

19.2.2013 - Hradec králové
16.2.2013 jsem v parku u Novákových garáží objevila ve křoví kousky masa a malé kuličky z mletého masa,které smrdělo po kyselině!!! Předala jsem to policii ČR, která maso posbírala a slíbila, že maso dají na rozbor!!! Dejte si pozor a pejsky mějte na vodítku nejlépe s košíkem!!!

19.2.2013 - Klatovy
Ráda bych varovala pejskaře v Klatovech.Minulý týden se mi otrávil pejsek na procházce v okolí areálu bývalých kasáren. Projevilo se to zvracením,u veterináře se zjistilo,že jed poškodil játra a pejsek nepřežil.

19.2.2013 - Praha 4 Podolí
Marek S.: Dobrý den, dnes ráno jsem na ulici Jeremenková, Praha 4 podolí cca 200m pod bus zastávkou Pod Pekařkou našel kus masa na chodníku, dle mého názoru nastraženo travičem, už v minulosti jsem zde nalézal kosti! V příloze zasílám i foto nálezu. Psal jsem na policii email, ta mě ale ignoruje.

18.2.2013 - Brno
Přátelé tak Oťas Otakar dnes nachytal ženu,která rozhazuje po Brně otrávené návnady. Oznámil to na policii, ale ti mu řekli prý co se o to stará? Ta žena bydlí v Maršově a neustále ubližuje zvířatům. Napsáno se souhlasem Oťas Otakar.

18.2.2013 - Brno - Mariánské údolí
Alice K.: Dle informací nejen z facebooku se v minulém týdnu otrávili dva psi v Brně - Mariánském údolí, které je vyhledávanou lokalitou pejskařů. Prosím o zaznačení a upozornění, třeba to nějakému pejskovi zachrání život.

18.2.2013 - Písek
Klára F.: Dobrý den, chci nahlásit otravu psa... Písek.... přiotrávil se mi pes...naštěstí přežil.... okolí kostela a Putimské brány.

18.2.2013 Praha 11 - sídliště u Milíčovského lesa
Jiřina Dusilová: Dobrý den, tak už u nás také otrávili pejska :( Praha 11 - Háje, na sídlišti kousek od Milíčovského lesa. Jednalo se o jed na krysy. Prý to tam nejspíš hodil jeden zakomplexovaný člověk, který bydlí přímo v paneláku u té loučky, kde se pes otrávil. Tak si dávejte pozor, bydlí tam hodně lidí, kteří nesnáší psy a díky médiím začíná být trávení psů asi moderní.

17.2.2013 - Hostivařský lesopark - nové informace
HomeCare ForPets informuje: Jen minulý týden zde bylo potvrzeno 8 úmrtí, ve většině případů do několika minut od požití jedu (prý malé kousky chleba). Raději tedy dávejte náhubky, přes které pes neprotlačí ani kousek otrávené potravy.

17.2.2013 - Praha - Čimice - rybník u Lékárny
Watchdog de la Praga: Návnady na potkany jsou tady kolem rybníka pod lékárnou Drahaň, u ulic Vánková a Lužecká. Shodou okolností místo, kam chodí místní pejskaři z okolních domů často vypouštět psy na volno.

17.2.2013 - Praha - Klecany
Jitka Krupková: Dneska někdo v Klecanech hodil nějaký jed na zahradu, pes se naštěstí včas našel a odvezl na veterinu.

16.2.2013 - Praha 4, park Jezerka
E.R.: V parku Jezerka jsou zřejmě už také otrávené návnady. Paní musela dát uspat pejska, který měl tři dny v kuse neuvěřitelné průjmy. Veterinář potvrdil otravu jedem. Park Jezerka je okolo divadla Na Jezerce, Praha 4. Okolí Družstevního Ochozu. Mezi Pankrácem a Nuslema.

16.2.2013 - Praha - Lužiny
Dvořáková: Včera se zde otrávil sousedce pejsek v parku u rybníka. Byla bych ráda jestli byste mohli vyznačit lokalitu na mapě, aby si dali ostatní pejskaři pozor.

16.2.2013 - Hradec králové
Dobrý den, hradečáci dejte si pozor!!! Minulý týden se v parku u Novákových garáží přiotrávil pejsek pravděpodobně fridexem. Místní pejskaře o tom informuji. Hlídejte si své psy!!!

15.2.2013 - Praha 4
Eva Ryšánková: V Okolí tramvajové zastávky Na Veselí, byla viděna s největší pravděpodobností nástraha ve formě jedu.

15.2.2013 - Kavčí hory, Praha 4
Eva Ryšánková: Kavčí hory, kde je volný pohyb psů. Jeden pán tam na ,,vyhlídce" (u dvou bílých fukarů-větráků či co to je) našel buřty se zapíchanými střepy.

15.2.2013 - Praha - Kunratický les
S. K.: Dnes se mi v Kunratickém lese otrávila fena rhodéského ridgecka drogami.Prokazatelně se jednalo o morfin a methadon. Momentálně leží v nemocnici,snad bude v pořádku. Případ dávám Policii ČR.

15.2.2013 - Prostějov
Jakub Žaloudek: Sídliště Hloučela výskyt otrávených návnad!

15.2.2013 - Praha 4, Michle
Lucie Kubešová: V okolí ulice Adamovská,Jivenská na Praze 4 v Michli se mi otrávil 3-letý pejsek staforda, bohužel jsem neviděla jaká byla návnada,ale dle všeho se jednalo o fridex (je sladký takže pejskům chutná),či něco podobného, proto si dejte pozor,co váš pejsek olizuje nebo kam se vám zaběhne. Nejlépe pejsky vůbec nepouštět z vodítek a mít je stále na očích. Náš hafan trpí těžkýma průjmama a zvracením, nemá ani moc zájem o okolí :( Držte nám palce a ať Vás nepotká něco podobného.

15.2.2013 - Hodonín
Dobrý den , v Hodoníně Na ulici Šumné směr ke Starému kauflandu je naházený jed. Kamarádův pes již na to zemřel.

15.2.2013 - Čimický háj - Kobylisy
Magdalena Uchytilová: Dobrý den, chtěla bych upozornit majitele pejsků v okolí Čimického lesa v Praze-Kobylisích, není to tak dlouho - někdy zkraje roku - náhle umřel sousedce malý jorkšíráček, veterinář říkal, že to musela být otrava.

15.2.2013 - Louka okres Hodonín
Dobrý den, ráda bych oznámila výskyt otrávené návnady v obci Louka okres Hodonín. Můj pes RR se na procházce otrávil nastraženým otráveným masem. Jelikož je to velký pes, tak přežil a naštěstí se mu už daří dobře. Myslivci v tomto místě našli i otrávenou srnu.

15.2.2013 - Holice u Pardubic
Jana Bamborová: Dobrý den, chtěla bych upozornit, že v Holicích u Pardubic nějaký zmetek rozhazuje otrávené buřty. Už jsou zaznamenány 4 otravy psů.

14.2.2013 - Praha 9 - Újezd nad Lesy - Koloděje
Kateřina Scheuflerová: Byla jsem upozorněna pejskaři v Kolodějích u Prahy, že opět někdo pohazuje otrávené návnady v okolí a to i na travnatých plochách v ulicích obce Koloděje. 

14.2.2013 - Stará Boleslav - Houštka
Daniel Krejčík: Nedávno jsem našel takové ze syrového mletého masa uplácané 'karbanátky' v lesoparku Houštka ve Staré boleslavi v blízkosti tenisových kurtů. Jestli se jednalo o otrávenou návnadu nevím, ale nenapadá mě jiný rozumný důvod proč by tam něco takového bylo, tak jsem to zlikvidoval.

14.2.2013 - Rosice u Brna
Hana Tomova: chtěla bych nahlásit další místo, kde se pejskaři setkali s otravami psů. Návnady se vyskytují v naší obci - Rosice u Brna. Mezi místními pejskaři už se tato informace sice začíná pomalu rozšiřovat, vzhledem k tomu, že bylo o Vašem webu v televizi, je možné, že bude tato informace užitečná i pro toho, ke komu se ještě nedostala, případně pro brňáky, kteří sem jezdí za rekreací a nic netuší. Osobně znám paní, které se nedávno přiotrávila fenka jezevčíka, naštěstí otravu přežila, byla na tom však velmi zle. Podle informací se s výskytem návnad setkalo více lidí v obci.

14.2.2013 - Plzeň 10 - Lhota
David Volf: Konkrétně mě zde u jezu někdo otrávil fenku jezevčíka, ale ve Lhotě (Plzeň 10) již někdo otrávil několik psů mých známých. I s tou mojí jezevčicí je to asi 8 psů. Děkuji moc ať všichni dávají moc pozor a snad to někomu pomůže.

13.2.2013 - Karlovy Vary - Stará Role
Rohoška Josef: Dobrý večer, chtěl bych Vás tímto informovat, že 14.11.2012 jsem nalezl před dveřmi do bytu jed na krysy, taktéž před vchodovými dveřmi a v pondělí 11.2.2013 opět jed na krysy.Bydlím v Karlových Varech-Stará Role-Okružní ulice.

13.2.2013 - Praha-Ďáblice a Ládví
Tereza Lojková: Dnes ráno byly v Praze-Ďáblicích a Ládví nalezeny dvě napíchnuté kostičky...

12.2012 - Radostice u Brna
Věra Jüttnerová: V prosinci nám někdo otrávil fenku samoyeda, dle lékařské zprávy byla otrávena buď jedem na krysy nebo nemrznoucí směsí nebo Ibuprofenem. Tyto jedy mají stejné příznaky otravy. Na policii jsem to ihned nahlásila, rovněž tak na obec.

12.2.2013 - Praha 9 - Střížkov
Petr Šimek: Dobrý den všem pejskařům, chtěl bych také upozornit na návnadu položenou pod malými smrčkami u dětského hřiště v parku Praha 9 - Střížkov pod Hotelem DUO. Jednalo se o kousky párku nakrájené asi na 3cm kousky. Bylo to v úterý 12.2.2013. Již několikrát se ve zdejším parku přiotrávilo několik psů. Děkuji za uveřejnění a hlavně za upozornění, aby v těchto místech si páníčkové na své psí miláčky dali větší pozor.

11.2.2013 - Police nad Metují
Andy: V pondělí mi umřela fenka na otravu: průjem, zvracení, podchlazení. Nevím přesně co to bylo za návnadu a kde ji mohla najít, a v kolik hodin. U veterináře jsme byly, ale bohužel pozdě.

11.2.2013 - Buštěhrad u Kladna
Návnada v rybě pohozená na poli. Zemřela fenka, které výplach žaludku nepomohl.

11.2.2013 - Praha - Psí louka na náměstí Míru
Kopírujeme od Mirek Sochor:
Pejskari pozor! Dnes rano jsem na psi loucce na namesti Miru sesbiral cca 30dkg šunky roztroušené po celem trávníku a posypane něčím co vypadalo jako praci prasek. Nějak se nam po Praze mnozi tyhle sajrajty :-(

10.2.2013 - Nymburk
 
PEJSKAŘI POZOR - OKOLÍ NYMBURKA!!! JED V MLETÉM MASE !!!
Nějaký další magor rozhazuje mleté maso s jedem, háže je i do zahrad !!! Hlídejte psy !!! KOPÍRUJI VAROVÁNÍ Jiřina Halíková

10.2.2013 - Kolín - U vodárny
 
Vše nasvědčuje tomu, že v lokalitě U Vodárny se opět objevil travič. Mějte se na pozoru, chraňte, pokud to jde, svá zvířata a v případě, že si všimnete pohybu podezřelých osob, ihned volejte policii. Informoval Kolínský deník.cz

10.2.2013 - Plzeň
PEJSKAŘI POZOR !!!! VAROVÁNÍ !!!!!V Plzni někdo rozhazuje návnady plné hřebíků ! Buďte obezřetní při venčení svých miláčků ! Dávejte jim košík, nebo je nespouštějte z očí ! 
Jedná se o nepotvrzenou informaci ale přesto buďte opatrní. 


8.2.2013 - Neratovice
Dana Jančatová: Dobrý den, jen chci také nahlásit otravu psa v Neratovicích, bylo to v pátek 8.2. Ulice na Výsluní a 28. října a naštěstí pes se vyzvracel a teprve teď (14.2.2013) je v pohodě, je to moc smutné, ze to někdo děla schválně. 

7.2.2013 - Lysá nad labem
 
Již před rokem v chatové osadě Řehačka neznámý pachatel přiotrávil dva psi a jednu ženu, která vzala do ruky maso otrávené karbofuranem. Všichni byli nakonec zachráněni. Dnes ve stejné osadě byli opět rozházeny návnady otrávené karbofuranem. Malý pejsek bohužel zemřel.

29.1.2013 - Lidé v Táboře se bojí o své psy
V místech, kam je chodí venčit, totiž opakovaně nacházejí kusy masa, které by mohly být otrávené. Podle Ligy na ochranu zvířat už několik psů mělo zdravotní problémy.

26.1.2013 - Česká Lípa - Slovanka
 
Od Kateřina Al Zein - Varováni: Pejskaři, v lokalitě Slovanka, byl mou osobou přistižen travič psů. Vyhazuje kosti a chrupky obalené jedem. Vyšetřovala to u nás policie. Dávejte pozor, kde vaši psi čichají. Bylo zjištěno, že jed by mého psa nezabil, ale poškodil zdraví.

25.1.2013 - Praha 6 - Bílá Hora
Petra Miklovičová: Dobrý den, 25/1 nám na otravu uhynul pes. Bohužel nejsem schopna přesně lokalizovat místo. Bydlíme v Praze 6 na Bílé Hoře, ale víkend před tím jsme byli v Bedřichově v Jizerských horách. Dle veterináře, otrava mohla být již z toho víkendu.

23.1.2013 - Hostivařský lesopark 
Potvrzena otrava z 22.1:2013. Jednalo se o nějaký nervový jed. Možná na slimáky. V okolí Toulcova Dvora a Hostivařského lesoparku jsou vylepovány plakáty "Pozor jed!" Otravy byly potvrzeny již čtyři. 

22.1.2013 - Hostivařský lesopark
Nepotvrzená otrava. Podle svědků pes něco sežral ale vzhledem k rychlosti s jakou došlo k úmrtí se mohlo jednat o kolaps. Přesto doporučujeme být opatrní.

17.1.2013 - Hostinné - POZOR!
V okolí sídliště byli v poslední době otráveni dva psi. Dávejte si proto na své pejsky pozor a raději je nepouštějte z dohledu. Info z o. s. Místo

14.1.2013 - Mariánské Lázně - Ušovice
Roman Přibyl: Otrávené návnady se objevují v Ušovicích, na Palackého ulici. Náš pejsek po 15 minutách ochrnul na nohy a nebýt okamžité pomoci veterináře, tak jsme o něj přišli. Stále se v okolí chodníků vyskytují kusy chleba, rohlíků i uzenin a piškotů.

20.8.2012 - Bezdomovec

15.8.2012 Praha 8 – Čimice, Křivenická ulice
Š.Halamová: Po procházce nám začala fenka zvracet, měla průjem, křeče, pak šla i krev. Veterinář naši fenku už nezachránil. Důvodem byla otrava jedem na potkany. Ten byl rozmístěn v okolí našeho bydliště někým, kdo vylepil letáky na lampy veřejného osvětlení s nápisem „Pozor na děti a domácí zvířata“ a další informace o složení jedu, dále o protilátce, což je vitamín K. Informovala jsem starostu obecního úřadu Prahy 8, ale žádné opatření jsem nezaznamenala.

14.06.2012 - Varování pro Ostravské pejskaře a nejen je
Od naší čtenářky jsme dostali toto varování: V Bělském lese, Hrabůvce a okolí se pohybuje nebezpečný muž, který bezdůvodně napadá psy (kope do nich)!!! Má tetování na krku, nosí buďto černé oblečení nebo maskáčové kalhoty, má krátké, tmavé vlasy, je vyšší postavy. Před měsícem kopl do mých psů, poté tady nějakou dobu nebyl viděn a zase se tady objevil!!! Zdá se nám ještě agresivnější, protože případů přibývá. Dnes napadl psa mé známé, zase kopnutí. Sousedku dokonce bezdůvodně udeřil do hlavy. Vyhrožuje, že by všichni psi měli viset u studánky mrtví!!! Vyhledává osoby, které jsou sami se psem. Dávejte pozor!!! Choďte venčit raději ve skupinkách a dávejte na své psy a na sebe pozor!!! Pokud na Vás zaútočí, volejte 156 nebo pište stížnosti na email: info@mpostrava.cz

13.06.2012 - POZOR UPOZORNĚNÍ PRO MAJITELE ZVÍŘAT NA KOKOŘÍNSKU A OKOLÍ:

Cca poslední měsíc jsou zaznamenávány OPAKOVANÉ OTRAVY ZVÍŘAT, zj. psů. Jen v naší obci - NOSÁLOV, byl dnes 12.6.2012 otráven pes sousedů, před měsícem byli pravděpodobně také otráveni 2 psi. V obou případech byli psi se svými majiteli na zahradě/na dvoře. Otrava psa byla zaznamenána také např. v obci Bezdědičky.

Jed bude velmi silný, psi zvýšeně sliní a mají krev na jazyku. Umírají i do 30min. Otráven byl i 2letý kůň veterináře, kterého měl u domu.

PROSÍM O INFORMOVÁNÍ MAJITELŮ NEJEN PSŮ, ALE I DALŠÍCH DOMÁCÍCH ZVÍŘAT. Nenechávejte je ani minutu bez dozoru, zj. v blízkosti plotů apod., kde je možné přehození otrávené návnady. V případě obou sousedů byli psi na dvoře/zahradě, kde je možné cokoliv přehodit přes plot/pod vraty.

01.06.2012 - Přehled otrav  - Zde můžete zjistit kde karbofuran zabíjel a samy můžete nahlásit otravu.

01.06.2012 - Hradec králové - Již čtyři psi otrávení karbofuranem.

06.05.2012 - U Rokytky na Vysočanech, P- 9 - Dnes jsme bohužel zaslechli na veterině, že zde někdo otrávil pejska.

06.05.2012 - Mydlovary - Českobudějovicko

11.04.2012 - Otravy psů na Nymbursku.

30.03.2012 - Na Hornoslavkovsku někdo tráví psy.

27.03.2012 - Na Třebíčsku někdo na psa políčil otrávenou návnadu.

17.03.2012 - Na Litoměřicku objevili další otrávené návnady pro psy.

13.03.2012 - Otrávená návnada v okolí Třebenic.

11.04.2012 - Otravy pejsků v Praze.