Počasí

Cestování letadlem

Nejproblémovější forma cestování pro psa.

Cesta letadlem je nejproblémovější forma cestování pro psa. Je dobré si tuto možnost rozmyslet, pokud jde jen o krátkodobou dovolenou. Netýká se to malých plemen, která si můžete vzít do kabiny, pokud přepravka splňuje podmínky letecké společnosti se kterou chcete letět. Přepravka musí mít správnou velikost, být z plastu nebo z tkaniny s vyztuženými švy. Za psa v kabině se platí jako za zavazadlo nad váhu.

Větší pes zažívá obrovský stres v neklimatizovaném podpalubí plném neznámého hluku mezi zavazadly. Přepravka musí mít velikost takovou, aby se v ní pes mohl postavit a otočit. Zrovna tak musí obsahovat pítko. V některých zemích vyžadují, aby měl pes v přepravce ještě náhubek. Je třeba si zjistit jaká jiná další opatření vyžaduje společnost, se kterou letíte, nebo země do které cestujete. Letenka pro psa v podpalubí může být dražší než letenka pro majitele na palubě.

Mezi další komplikace patří možnost odmítnutí přepravy psa v zavazadlovém prostoru leteckou společností a to zejména v letních obdobích. Zvláště u malých leteckých společností. Proto se dopředu informujte o možnosti cestování se psem. Nahlaste ho před koupí letenky a nechte si raději pro jistotu nechat potvrdit, že jste tak učinili.

Další informace naleznete zde: http://www.csa.cz/cs/portal/passengers/special_assistance/traveling_animals.htm .

V dnešní době je již nutné mít psa očipovaného a různé země vyžadují různá očkování. V některých je třeba, aby si pes prošel karanténou. Informujte se u svého veterináře. Také bych se sním poradila, jestli by nebylo vhodné podat psovi uklidňujíci léky.